| AAAdEEE a întrebat:

Ce as putea vb cu iubita la prima intalnire am 15 ani!

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca e doar prima intalnnire, nu prea o poti numi iubita... vorbiti generalitati sa va cunoasteti mai bine : ce va place sa faceti in timpul liber, ce muzica ascultati, ce filme va plac, aveti frati surori animale, ce locuri v ati dori sa vizitati, ce amintiri amuzante aveti etc

| Felys a răspuns:

La prima intalnire nu este iubita, este o simpla cunostinta care poate sau nu sa iti devina iubita daca veti fi pe aceeasi lungime de unda

| pietrean a răspuns:

La 15 ani, puteti vorbi ceea ce vorbesc doi copii la adolescenta, nu ceea ce vorbesc doi iubiti.Pana a va da seama,ce inseamna sa ai un iubit,mai este cale luuuunga,ar trebui sa va mai maturizati ca sa intelegeti ce sentimente intervin intre doi tineri,majori din punct de vedere fizic macar,daca nu chiar si psihic.
Acum,puteti vorbi despre hobby-urile voastre,despre ce ati vrea sa faceti in viata scolara,ce urmeaza sa faceti pe plan scolar,pentru viitoarea meserie la care visati, unde ati vrea sa mergeti intr-o excursie, sau unde ati vrea sa mergeti in viitorul mai indepartat, etc, etc.

| Eastwood a răspuns:

Ce ii place, ce filme ii plac, muzica, cantaretul preferat, culoarea, chestii simple. Complimente, fa-o sa se simta bine, fi amuzant si mai ales fi tu insuti nu incerca sa fi altcineva decat doar tu.

| StalkerSoul a răspuns:

Povesteste-i ceva, remarca ceva la ea, ca arata altfel sau si-a facut ceva la par, cine stie. si vorbiti despre muzica ce va place ce ascultati. jocuri, filme

P.S; Adauga si cate un compliment intre "fraze" numai bine!

| 1cristian1990 a răspuns:

Eu propun sa vorbesti generalitati si sa o intrebi de viitor! Poti incepe ce ai facut astazi? Ea zice ceva de genu ca a plimbat catelul! Si ideea asta o poti dezvolta, de exemplu: si mie imi place rasa aia, cuoarea ai, aveam si eu un caine sau bunica, imi place sa am grija de animale, sau eu am un alt animal etc, ai prins ideea! Dupa care la fel o poti intreba, iti place sa te plimbi? hai sa iesim maine la o plimbare in parc sa mancam popcorn si sa hranim porumbeii ( daca tot vorbim de animale)... trebuie sa creezi atractie, lucruri in comun, si imagini in viitor cu voi 2 (scoala, hobby, plimbari, sport)!

| Mariusflo a răspuns:

La prima întâlnire majoritatea doresc să se cunoască mai bine şi aici apare acel asalt de întrebări care fac lucrurile să fie mult mai plictisitoare.
Îţi ofer o versiune total diferită faţă de ce spun toţi ceilalţi.

-Comportă-te diferit, trateaz-o ca pe cel mai vechi prieten al tău din copilărie.
-Eşti un tip amuzant? Plin de umor? Arată-i acest lucru!
- Nu intra în întrebări gen "Ce culoare îţi place?", "Ce pasiuni ai în general" etc, nu e că o dai în bară cu aceste întrebări, e mult mai bine să te comporţi puţin mai divers, gândeşte-te, întrebările acestea le adresează toţi.
-Dacă tu reuşeşti să aduci în temă doar subiecte creative, interesante şi de loc la ceea ce se aştepta ea, cu siguranţă ai să o impresionezi.
-Ar fi indicat să staţi la prima întâlnire nu mai mult de 30 de minute, maxim 40-50, inventează un motiv şi retrage-te uşor. Nu este un gest naşpa, pur şi simplu laşi plăcerea de a fi căutat.
-Ia-o uşor simpatic peste picior, arată-i că eşti deschis la idei.
-Fii foarte atent când vorbeşte cu tine, priveşte-o în ochi şi argumentează-i opiniile.

| Mariusflo a răspuns:

Aş mai avea câteva sfaturi.

-Nu o complimenta, cel puţin la prima întâlnire, nu fă momentele ălea foarte seriaose în care începi să o complimentezi legat de absolut tot. Te va lua drept disperat.
-E în regulă să-i spui că o găseşti simpatică.

Cu cât eşti mai deschis şi relaxat, fără emoţii, sters, griji, succesul îţi aparţine.

| RobertVali111 a răspuns:

Nu prea exista un pattern anume. Conversatia poate incepe cu "Ce ai mai facut azi?" si poate continua cu "Ce fime ai vazut in ultima vreme?" si nu uita sa o complimentezi, dar sa nu exagerezi. big grin Bafta.