| هوراس a întrebat:

Ce cadou ai face un persoane, fără să cheltui vreun bănuț?

13 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Îi faci o scrisoare sau tot feluri de lucruri utile pentru casă.
Îţi las mai jos un link unde găseşti tutoriale cu lucruri confecţionate.
http://weheartit.com/GeoMagda/collections/32768496-diy

| Lola05 a răspuns:

O scrisoare de mulțumire, în care să-i scriu din inimă tot ce simt față de ea și cum mă simt când e în preajmă.
...Sau aș pune pe hârtie o amintire comună, dragă amândurora, descrisă cu haz, ca să o păstrăm mai proaspătă pentru totdeauna.
Nu toată lumea are privilegiul de a primi un text frumos scris de mâna cuiva drag. Eu am făcut asta pentru câteva persoane apropiate și garantez că are efect mai puternic decât orice cadou material.
Dar, pentru a face un asemenea cadou e clar că persoana căreia i-l dăruiești trebuie să fie una pe care o cunoști bine și cu care ai împărțit multe momente în viață, care te apreciază pentru ceea ce ești și care te respectă și pe care o respecți.

| DomnulFantastic a răspuns:

Ii dai televizorul tau, sa vezi ce multumita e.

| Dzeko7 a răspuns (pentru DomnulFantastic):

Daca e alb negru n-ar fi asa de multumita happy

| Dracoola a răspuns:

pai depinde acum ce persoana este. O plimbare in parc. Eu prefer oamenii care au rabdare sa ma asculte si sa-si faca timp pentru mine, cadourile mi se par uneori aiurea. O vorba buna este de ajuns.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dracoola):

Exact. Timpul tau e cel mai pretios cadou pe care il poti da cuiva.

| هوراس explică (pentru KodrutZ):

Da, dar totuși trebuie să fie ceva material laughing deși mi se pare aproape imposibil, cam toate lucrurile costă

| KodrutZ a răspuns (pentru هوراس):

E ceva a draq de material. Ceea ce conteaza cu adevarat in viata sint experientele, si nu cacaturile fizice.

| IuseinLavinia a răspuns:

Un copil! laughing

| Raskolnikow a răspuns:

Un desen sau o carticica personala preferata insotita de o urare sincera plina de iubire happy

| Vlad_Patrulescu_1971 a răspuns:

Origami! happy

| amerixa a răspuns:

Pai nu stiu.da.i ceva oferit din suflet...o felicitare... ceva creeat de tine...sau lucruri ...care nu le.ai folosit din casa... Daca esti baiat...laughing tot la fel ii scrii o scrisoare laughing

| DenisSpumaEduard a răspuns:

O poezie, facuta de tine happy e gratis, iti trebuie numai hartie, pix si rime, si spune ce simti, daca e pentru prietena ta, prietenul tau... big grin