| Ochidantelat a întrebat:

Ce caracter le plac baietilor in general la fete? Si ce anume l-ar da pe spate la o fata?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Hmm... e imposibil să fiu dat pe spate. Pot fi însă impresionat, ce-i drept destul de greu.
Dacă se comportă indiferent cu mine cu siguranţă nu o să mă atragă ci mai degrabă o să mă îndepărteze că doar nu stau să mă rog de ea. Fete sunt de două ori mai multe!
Nu e bine nici să fie disperată dar nici să fie indiferentă. Mai multe şanse am să mă apropii de ea dacă e disperată pentru că-i pot calma într-un fel disperarea. Dar dacă e indiferentă, pur şi simplu devin şi eu indiferent. Eşti indiferentă? Înseamnă că nu (mai) vrei nimic de la / cu mine!
Pentru mine este extrem de important să posede o inteligenţă puţin peste medie. Dacă nu am ce discuta cu ea şi când pomenesc despre economie, geografie, matematică, filosofie, IT, societate, politică internaţională sau filme inteligente primesc priviri goale, seci, bovine... atunci poate să arate perfect că sigur nu are ce căuta în preajma mea. Cu cât e mai inteligentă cu atât mă poate impresiona mai bine.
Şi, desigur, să poată să mă atragă fără să fie falsă (atât din punct de vedere emoţional cât şi din punct de vedere fizic - urăsc machiajele, vopselele şi toate chimicalele care maschează realitatea).
Naturaleţea, inteligenţa şi atitudine realistă. Dacă le posedă pe acestea, apoi mă uit şi la fizic: Să aibă două mâini, două picioare, să nu aibă boli gen HIV, Hepatită B, C, Sifilis, Herpes, etc. etc. şi preferabil să aibă ceva sâni (să nu fie chiar plată) şi mie-mi ajunge. E irelevant dacă e slabă sau grasă, dacă are picioarele mai subţiri sau mai groase, dacă are părul nu-ştiu-cum, bla bla bla. Irelevantă e aşijderea şi înălţimea. Astea-s superficialităţi.
Salut!

| Bacemi a răspuns:

Fiecare baiat are gusturile sale. Mie imi place o fata care sa flirteze cu mine si sa fie mai indrazneata desi nu duce niciodata lucrurile la bun sfarsit. Sa fie genul care te provoaca dar care crede in iubirea sincera si chiar e fidela unui singur baiat.

| max_4494 a răspuns:

Depinde de individ. Oricum, caracterele puternice atrag mereu. Exista totusi barbati care doresc langa ei femei slabe, tocmai pentru a le domina mai usor.Si nu uita ca femeile sunt ca redutele.Trebuie cucerite pas cu pas.Cu cat cat cedezi mai usor cu atat vei parea mai slaba.

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Sa nu fie disperata dupa el, adica sa se comporte indiferent dar sa fie de treaba

| Fvn a răspuns:

Ce i-ar da pe spate? O pereche imensa de tate.