| PerfectDefect a întrebat:

Ce credeti ati putea rezista fara prieteni?
Credeti ca ei sunt nefolositori?

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prietenii sunt cea mai de pret comoara. Mi-ar fi extraordinar de greu fara ei. Stiu asta pentru ca pana nu de mult nu am avut prieteni si am suferit mult. Eram singur si mereu trist. Datorita prietenilor am devenit optimist si increzator si am invatat sa ma bucur de viata.

| Alisa a răspuns:

Eu sunt dependenta de ei. Eu prin prieteni inteleg persoanele ce ti-au fost mereu alaturi atat la bine cat si la greu. Ii iubesc mult si fara ei nu as fi putut trece peste unele momente oribile din viata mea. Mi-au aratat mereu ca sunt alaturi de mine.
Numai bine!

| Swabia a răspuns:

Am ajuns la concluzia ca nu exista o relatie de prietenie sincera, pura, fara compromisuri. in ziua de azi cel de langa tine iti vorbeste si mai ales te asculta cu un scop.
Mi-a placut ce a scris "Giulya01-ca un copil fara zambetul pe buze"...intrebarea mea e urmatoare: la ce bun sa ai un zambet generat de lucruri false?!
Poate ai impresia ca resping ideea de prietenie, dar de curand am fost tradata de o persoana pe care o credeam una dintre cele mai bune prietene ale mele.
Am ajuns sa-i consider pe toti cunostinte si singurii mei prieteni sa fie mama si tata!

| traficanta a răspuns:

Nu, bineinteles ca sunt folositori.LA cine ne mai descarcam noi si pe umarul cui mai plangem si cu cine mai radem si petrecem cel mai mult timp din viata noastra? Dar nu toti sunt prieteni.Eu cred ca in viata ai numai un singur prieten adevarat. Aminteste-ti : un cerc de prieteni nu se face cu compasulwinking

| KellyGreen a răspuns:

Inima isi cunoaste prietenii. DAR Daca prietenul tau este miere, tu nu umbla sa-l mananci de tot.

| CM7YRE a răspuns:

Nu cred ca ar rezista cineva fara prieteni, doar un om fara constiinta ar putea rezista singur, acelsa nu s-ar mai numi om, normal ca prietenii sunt folositori tongue

| andrei a răspuns:

Da

| cornel a răspuns:

Depinde ce fel de prieteni iti faci si aihappy

| Nimicinteresant a răspuns:

Prietenii au rostul lor pe pământ straight face. Ei te fac să râzi, te fac să plângi, să ai toate emoţiile de care ai nevoie. Uneori te cerţi cu ei sau ţi se par enervanţi, dar sunt acolo pentru tine. Nu, nu aş putea rezista fără prieteni love struck.

| xtina a răspuns:

Eu, nu stiu ce sa zic, nu pot rezista! De obicei ei ma fac sa rad!
Iar uneori ma chiar enerveaza, big grin

| xD a răspuns:

Rezisti, dar o sa fi tot timpul trist...
Nu poti sa fii fericit fara prieteni...

| Ioananmt a răspuns:

Eu nu nu pot tari eu ma plik fara prieteni

| Gabyy_8657 a răspuns:

Un prieten adevarat mereu este cu tine.Cand tu plangi, el plange. Tu cand razi, el rade. Ei nu sunt nefolositori.
Daca este un prieten fals mai bine scapi de el.

| Alex >D a răspuns:

Il citez pe Jani Lane, cine stie, e ok : Fuck them!

| Freky a răspuns:

Pai... cateodata poate alteori nu... depinde din ce punct ii privesti big grin big grin

| Posesiv a răspuns:

Eu nu pot sta fara prieteni!
Mereu am nevoie de cate un prieten si nu cred ca cineva poate sta fara prieteni.

| Giulya01 a răspuns:

Pentru mine prietenii inseamna ceva important... de pilda, cea mai buna prietena imi este un fel de " a doua mama", care ma sprijina intotdeauna, imi da sfaturi, ma consoleaza, imi mai da cete o palma cand gresesc :d si ma apara ca o leoaica happy.
Prietenii conteaza foarte mult intr-o viata si fara ei... viata nu are culoare sad e ca un desert. fara nisip. ca oceanul fara apa si ca. un copil fara zambetul pe buze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine zis rezist fara prieteni nu daca as putea rezista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu sunt singura pe lume, fara prieteni, doar o prietena am si cu ea vorbesc doar pe net pentru ca e toata ziua cu iubitul ei...nu am nici prieten si va cred ca spuneti ca e greu fara prieteni sad chiar asa e, dar parca toti imi intorc spatele. de aproape 1 an in fiecare zi stau singura in casa, ma joc, stau pe net. nu fac nimic pentru ca n`am cu cine, n`am unde sa merg, iar cu colegii de la facultate n`am legat prietenii pentru ca in anul 1 am fost trunchi comun si acum mergem pe specializare si nimeni nu vine la specializarea mea. si uite asa. e greu, foarte greu, dar chiar nu am ce sa fac sad

| JsBeibDOLL a răspuns:

Da, prieteni falsi, casre vor doar sa obtina ceva de la tine, ex:bani, sunt total nefolositori, in schimb cei adevaratzi, care apar de unde nu te astepti, sunt totali vitali>Ei te ajuta sa treci peste probleme. Si sincer acum, la ce multi prieteni am, in jur de 50, prefer sa stau afara cu ei decat in casa la computer, deci distrectie non-stop.

| 100%Diana a răspuns:

Nu, cunosc prieteni chiar si de 12 ani, adica de cand m-am nascut, de 5 sau 9 ani, sunt amicii mei, n-as renunta la ei.