| danseanavictoria a întrebat:

Ce credeti despre barbati arabi?

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Depinde din ce zona provine,sunt si manierati, deschisi la minte, receptivi la ceea ce este nou dar sunt si genul care traiesc strict dupa Coran si au acea mentalitate comunista sa spun asa.si eu am fost cu un arab 2 ani,ne-am despartit din cauza distantei dar am ramas prieteni foarte buni.e un baiat inteligent,respectos, harnic, are un caracter de nota zece si e un prieten de incredere

13 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu am avut nici prieteni,nici colegi, nici vecini, nici doctori. nici amanti arabi.Asa incat nu pot spune ca-i cunosc.In schimb stiu, ca sunt tot oameni ca si noi, cu parti bune si rele.Ideea este ca tu vrei sa stii(probabil) cum e sa fii casatorita cu un arab.Nici asta nu stiu, dar banuiesc ca daca le accepti principiile de viata si religioase, nu-i nici o problema.

| Anca a răspuns:

Cred ca-s foarte atragatori datorita culorii pielii. S-ar zice ca sunt mai dotati decat negrii ( deci nu negrii detin recordul laughing ).
Cunosc arabi, dar nu din pct de vedere al unui partener de viata, ci amici. Sunt oameni credinciosi, au valori in viata pe care nu i le clinteste nimeni si imi par gelosi si putin curvari. tongue

| ExistaMosCraciun a răspuns:

TOTI arabii sun religiosi, dar este extrem de important felul in care ei se raporteaza la Coran. La Coran zice ca barbatul trebuie sa aiba grija de sotia lui, dar nu are voie sa o molesteze fizic, psihic, dupa cum nu are voie nici sa o jigneasca, comunicarea intre parteneri este importanta, la fel ca si petrecerea timpului impreuna. Nu are voie sa ii spuna ca nu ii place ce a gatit ea si este obligat sa ii asigure confort financiar. Asta e in teorie. Practic, ai sa intalnesti si din astia, dar si tirani gelosi si obsedati.

| ZEU93 a răspuns:

Majoritatea am inteles ca dau in femei, sunt casatoriti cu zeci de femei si in fiecare zi si-o petrece cu alta.Asta e opiniea mea despre ei happy

| alinac a răspuns:

Nu inseala dar au dreptul la mai multe sotii thinking iar arabilor nu ai voie sa le gresesti...e grav

| olinka_1152 a răspuns:

Nustiu nu cunosc,,dar am auzit din multe cazuri ca sunt cinosi,rece la inima,,dar eu in general nu am parere buna despre ei,, si ce daca nu maninca carne de porc sau alcool,, ca ei fac alte porcarii mai mari,,,,

| mistajam a răspuns:

Au cocku mic si-s bogati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu zic ca sunt rai.Sunt tot oameni.Tu ce crezi despre ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca majoritatea sunt bogati dar prea autoritari cu femeile. Bine asa am auzit...ca nu am cunoscut personal un arab suficient de bine sa iti spun sigur. Sunt constienta ca ce am spus mai sus sunt speculatii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sint de 10 ori mai potenti ca orice barbat de orice natie.Ma gindesc ca pe noi ne seaca o femeie maxim doua(amanta)iar pe ei nu reusesc nici 10.

| Questions a răspuns:

Sunt si eu arab. doar ca nu sunt barbam.am doar 15 ani. pai ce sa iti zic.sunt oameni buni. sunt si stricati ...cum e in general in toata lumea.dar sunt mai buni de cat romani.nu beau ...nu inseala.nu joaca jocuri de noroc.nu mananca porc." nu te speria.religia a interzis toate asta tot pentru om. citeste bine ce face carnea de porc pentru sanatatea omului,si alchoolul, ii distruge sanatatea, crede-ma happy iar cu divortul daca crezi ca ai gasit un barbat arab."iubit" nu sunt ca romani majoritatea romanilor sunt despartiti cu 2-3 copii dupa ei asa ca ai grija ce fel de arab e.cum ti-am zis exista si buni si rai.happy

| cerbu a răspuns:

Cind face dragoste cu tine nu te alinta nu te saruta iar cind termina nici macar nu te baga in seama

| Elena_Florescu_1989 a răspuns:

Gresit!