| Lov3Y0U a întrebat:

Ce credeti despre persoanele care inseala?
Ma refer intr-o relatie!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul e o fiinta poligama, asa a evoluat specia umana, poligamia e in toate rasele umane si in toata istoria umanitati, monogamia find inventata cand omul sa ocupat de agricultura dar 10 mii de ani e nimic pe langa cele 8 milioane de anii, inainte de asta traiam in triburi iar acel copil era crescut de acel trib, nu conta a cui barbat e copilul, omul e o fiinta monogama social dar poligama sexual, adica cat de indragostit ai fi daca vezi una frumoasa si dezbracata ti se scoala, al dolea motiv daca dupa sex intra alta femeie acel barbat iar va avea erectie, specia umana e ca orice alta specie poligama, asa ca ce sa spun ne mintim si uitam de natura umana nu e vb de asa zisul pacat ce vina am eu ca x ma atrage? de ce sa stau cu x doar de dragul monogamiei?

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca nu au sentimente prea puternice pentru tine, daca plictisesc atat de repede si cauta fericirea in alta parte.

Ori, nu au avut niciodata sentimente pentru tine, doar s-au prefacut ca sa obtina ce vor, dupa care, se muta la alta victima.

O persoana care te iubeste cu tot sufletul, nu-si concepe ziua de maine fara tine, ca atare, nu inseala, nici macar nu vede in fata ochilor pe altcineva.

| deeeaqq a răspuns:

E și normal dacă nu mai au sentimente unul pentru celălalt. Nu poți să iubești pe nimeni cu forța.

Sau mai e chestia cu gelozia.

| BlackRose03 a răspuns:

Sunt niste persoane demne de dispret, nu ai niciun motiv intemeiat sa inseli persoana careia i-ai promis dragoste eterna. Daca ajungi s-o faci nu meriti iertare, inseamna ca n-ai tinut la persoana respectiva, a fost doar atractie sexuala.Cand esti indragostit de caracter nu te poti plictisi de partener.
Nici timpul nu va poate desparti.
Dar din pacate e ceva normal, oamenii sunt programati sa faca s.ex si sa caute asta, acest sentiment de iubire tine o perioada scurta de timp si dupa senzatiile si placerea pe care ajungem s-o simtim de la o anumita varsta si sa devina un scop dispar. Dupa ce faci? Cauti aceste senzatii la altcineva.Astia sunt oamenii, in cautarea a ceva nou mereu.Sunt obsedati de un lucru, dupa cand se plictisesc de el devin obsedati de urmatorul lucru nou si incearca sa-l obtina. Facem totul din instinct precum animalele si trebuie sa acceptam asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e scarba. Mi se pare normal sa te desparti mai intai daca nu te mai simti atras de partener si iti place de altcineva. Sunt doar niste persoane lase care nu-si pot asuma ce presupune o relatie si anume : respect.

| DavidoffUser a răspuns:

Fiecare inseala din varii motive :
-nu se respecta
-sexul nu e bun
-nu se mai iubesc
-vrea sa incerce altceva si iubita/ul nu vrea si astfel cauta asta la altcineva
-vrea sa-si demonstreze ei/lui incontinuu ca e atragatoare/or si astfel inseala pentru simplul fapt ca poate
-vrea sa obtina ceva si asta e singura modalitate (femeia stie mai bine aici, noua barbatilor nu ni se propun din astea)
Deci sunt o multime de factori si cateodata nu e chiar asa evident. Cateodata inseli doar ca sa "respiri". Relatia e atat de sufocanta incat vrei sa ai parte de o relaxare cu altcineva, care rezuma doar la asta, fara iubire.
Nu sunt nici bune, nici rele. Loialitatea e cea care conteaza pana la urma, nu sexul. Daca face o greseala si se *** cu altul/a, dar si-ar da viata pentru tine, merita sa ai langa tine o asemenea persoana, cu conditia sa n-o mai faca a doua oara ca pana la urma nu esti o carpa si totul are o limita.Greseli facem cu totii, insa trebuie sa ne dam seama de ce am facut ceea ce am facut si daca a meritat intr-adevar sa ranim persoana iubita pentru 15 min de placere.