| mcrenma a întrebat:

Ce credeti despre relatiile la distanta? In ce conditii se pot destrama?

18 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Stii ceva? Din experienta vietii iti pot spune ca in dragoste nu ai nici o garantie, poti fi aproape unul de altul, poti dormi cu celalalt si el sa nu mai simta nimic pentru tine, si, poti fii la sute de km si o simpla vorba spusa prin telefon sa te faca sa simti fericirea!

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru a nu stiu cata oara mi se confirma ca ochii care nu se vad se uita. Cei mai buni prieteni ai mei sunt in divort ea plecata in Spania pentru rezidentiat, el aici si-a gasit dupa 2 ani o lata relatie (nu ma intelegeti gresit in 2 ani s-au vazut cam 1 saptamana la 2 luni si totusi nu a tinut)

| Cryssy a răspuns:

Buna. Atunci cand distanta este foarte mare. Atunci cand trece mult timp in care cele doua persoane nu se vad. happy

| Ben. a răspuns:

90 % se nasc moarte! restul' sunt pline de necunoscute ...si in general cam 1 procent ajung la o finalizare cu happy end

| simona_1150 a răspuns:

Pai... daca e incredere, respect si iubire, pot rezista. daca cealalta persoana te iseala si tu nu stii nimic, sau invers, atunci nu are rost ca aceasta relatie sa continuie. pentru ca ar fi bataie de joc...si u duce la nimic bun. parerea mea.

| putzulica a răspuns:

dau dreptate lui ben si simonei...winking! au mare mare dreptate stiu bine asta!sad

| Licurici_2296 a răspuns:

Asta e o intrebare dureroasa pentru mine acum. se pot destrama atunci cand dispare increderea cand celalalt da motive, se instaleaza rutina in vbitul la telefon, cand unul e prea paranoia, cand unul din ei cunoaste persoane interesante, captivante, sunt multe...chiar daca e si iubire pe acolo, sau a fost...

| buburuzzz a răspuns:

Relatiille la departare de fapt intaresc o relatie ...se pot destrama in urma ruperii legaturii, sau in urma disparitiei sentimentelor

| Psihoterapeutul a răspuns:

O relatie la distanta nu va putea dura niciodata.Cred ca stii si tu foarte bine motivele!

| moesia a răspuns:

Eu una nu cred in relatiile la distanta... 99, 9%se destrama, crede-ma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam riscante. exista multi factori care nu influenteaza astfel de legaturi...in primul rand increderea, al doilea faptul ca nu poti fi alaturi de persoana iubita cand vrei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu prea este bine cu o relatie de genu asta pentru ca nu cunosti persoana nu ai privito in ochi si tot tacamu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatiile la distanta,, sunt ca soarele si luna,, alergi dupa nimic si te alegi cu nimic.am avut o astfel de relatie si sunt unul din putinii oameni care a reusit sa se intoarca la ce a lasat in urma.nu pot spune ca acum este foarte roz ca as minti,, dar lucram la asta si poate iese, treaba sta in felul urmator, daca vrei sa ai, trebuie sa lupti

| Onetwthree a răspuns:

Deci, buna! Am stat cu un baiat 1 an![am 14 ani, e binelaughing] Dar cu pauze, pentru ca era distanta, el in Bucuresti eu intr-un sat, distanta de vreo 70 km! Dar, nu conteaza distanta foarte mult.

Conteaza uneori, si de aia ne.am despartit noisad! Chiar daca eu inca il mai iubesc, si el ma iubeste, simt asta! Ne.am despartit!
In ce conditii se pot destrama relatiile la distanta? Pai simplu, ochii care nu se vad se uita! [din pacate]

| mariuss a răspuns:

Se destrama din neincredere in rest sunt foarte ok

| nexteagle a răspuns:

Dispare increderea, poate sa plece totul de la un simplu telefon...

| franz a răspuns:

Mai mereu. Distanta e grea de depasit, doar daca ii dai libertate partenerului, atunci ar mai fi o sansa de supravietuire

| adriancj a răspuns:

Relatiile la distanta,,sunt ca soarele si luna,,alergi dupa nimic si te alegi cu nimic.am avut o astfel de relatie si sunt unul din putinii oameni care a reusit sa se intoarca la ce a lasat in urma.nu pot spune ca acum este foarte roz ca as minti,,dar lucram la asta si poate iese,treaba sta in felul urmator,daca vrei sa ai,trebuie sa lupti