| fuzzy6 a întrebat:

Ce credeti, tin relatiile la distanta?

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Sa sti ca am vazut raspunsuri si Pro si Contra la intrebari asemanatoare. Eu sunt 50% pro si 50% contra. Adica,relatiile la distanta tin,atata timp cat sti sa ai grija de acea persoana, sa nu o scapi din maini! Si tin, pana la un moment, toata au o limita. Sti vorba aia, ochii care nu se vad se uita! Dar daca iubirea dintre voi este mare, da merita sa continui o relatie la distanta. Conteaza foarte mult sa aveti incredere unul in altul.si tocmai de aia sunt Contra, deoarece eu nu as putea sa am incredere intr-un baiat, stiindu-l in nu stiu ce oras, nestiind ce face.cu cine este. etc. Relatiile la distanta tin in conditiile in care ambii isi doresc acest lucru. Nimeni nu iti poate spune daca se merita sau nu pentru nici o persoana nu stie ce e intre voi doi...Bafta multa

11 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Da! Eu una sunt intr-o relatie care este la distanta.Ne vedem doar in vacantele scolare.(suntem impreuna de jumatate de an).

| fuzzy6 explică (pentru lolly):

Hehhee hee sunt in exact acelasi caz, chiar acum cateva zile am facut 6 luni tongue

| lolly a răspuns:

A si apropo aceste relatii sunt foarte dureroase pentru ca persoana iubita nu este langa tine, si asta iti sfasie inima!

| LikeNobodyElse a răspuns:

Da.si ma dau pe mine exemplu prietenu meu e plecat din tara. avem un an si 4 luni aproape ne am vazut la 2-3 luni, el venea in tra eu la el.d jumatate d an stau la el in strainatate, dar acum m am intors acasa de sarbatori sa stau cu ai mei. deci daca e sa tina tine, dk e iubire, intelegere si incredere.bine ca in orice relatie maie xista o cearta o cv dar `tongue...

| MaTrIx8378 a răspuns:

Nu tin! dureaza 3-4-5 luni, tu ai prins drag de el/ea si ala/aia dupa ceva timp isi face un/o prieten/a in realitate si tu suferi ca desptu/desteapta, byee

| CNP a răspuns:

Nu...mai sunt si cazuri diferite dar eu una nu cred

| ali_8949 a răspuns:

Nu merita... strici bani pe drumuri, astepti dupa momentul intalnirii ca sa vina si sunt atatea fete/baieti la tine in localitate! Si una vorbesti pe mess, cand in realitate e chiar alta. Nu-ti lua prostii de relatii de la distanta pe capwinking

| helenqw3 a răspuns:

Eu cred ca in anumite cazuri astfel de relatii tin, si asta pentru ca exista comunicare, incredere, si iubire. fara astea 3 nici o sansa.

| JustDoIt456 a răspuns:

Daca exista cu adevarat iubire, DA... Putine cazuri, insa este foarte posibil.:*

| adelolyta a răspuns:

Da, dar nu in toate cazurile, iubirea trebuie sa fie foarte mare plus increderea care este cea mai importanta altfel relatia o sa se destrame foarte curand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. In cazul meu a rezistat relatia si a fost incununata cu un baietel.