| anonim_4396 a întrebat:

Ce e de făcut in momentul in care intr-o relație intervine violenta din partea lui? Iubitul meu a devenit violent de la câteva luni de relație. Îl iubesc foarte mult, dar ma deranjează faptul ca in cazul altor femei este cel mai respectuos bărbat, dar când vine vorba de mine nu. Violentele apar in momentul in care eu nu sunt de acord cu părerea lui, geloasa când cu altele vorbește frumos și cu mine nu și cel mai des in momentele in care eu fără conștiința mea fac vreun gest pe care îl făcea fosta lui. (eu necunoscând-o personal). Scuza lui este ca își pierde mințile (este lucid in acele momente, nu consuma alcool) îl iubesc foarte mult dar faptul ca el ma lovește, pana la vânătăi și sânge uneori ma face sa vorbesc urat pentru ca așa e singurul mod in care ma pot apăra. Cum credeti ca ar trebui sa procedez? Este un om bun in momentele lui de calamitate dar când e nervos sau supărat pe mine Creează lucruri de nedescris.

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O zic direct si fara menajari. Proaste mai sunteti unele, va place atat umilinta si sa fiti batute si tot voi spuneti "il iubesc",, nu mai am cuvinte.

| Sergiudafunda a răspuns (pentru Drimmero):

Oare astia de pe TPU stiu ce specimen esti pe digi sport?

| Drimmero a răspuns (pentru Sergiudafunda):

Altul marcat pe viata de drimmero? Am mirosul fin la barcelonisti, cea mai inapoiata natie de oameni/

| mgtow a răspuns (pentru Drimmero):

Dupa aia cand vine la tine are pretentii, smecherii. Si mai cere ajutor aici. romancele sant terminate - orienteazate la alta femeie din strainatate

| SilentRain a răspuns:

Asta este, daca nu iti plac baieti care se poarta frumoas cu tine ...stai cu asta pana iti da una de crapi'
Cat de oarba poti sa fii?
Chiar nu vezi ca tipul ala nu are sentiment pentru tine, esti doar sacul lui de box
Un barbat care te iubeste se poarta frumos cu tine, nu cu altele
Tu pentru el nu esti decat o proasta buna de batut si fu***, e vina ta ca stai cu el si ii acepti toate rahaturile lui pana is gaseste el alta
Desperate-te de el si nu te mai uitatainapoi chiar daca plange

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

"Tu pentru el nu esti decat o proasta buna de batut si fu***, e vina ta ca stai cu el si ii acepti toate rahaturile lui pana is gaseste el alta " - ce crezi că doare mai tare 2 pumni sau niste cuvinte grele? Ăla e sfânt pe lângă voi.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Da clar el e sfânt, genul asta de persoane care trăiesc în lumea lor roz au nevoie de un dus rece
Realitatea e dura, și din câte a descris ea se pare ca eu nu am exagerat

Ai și tu un pic de dreaptate, dacă ești o fire foarte sensibila vorbele dor dar tot mai bine este decât sa zaci la Bellu'

| OldSoul a răspuns:

Pe modul scurt si la obiect.
1. Fie il parasesti DEFINITIV!
2. Ramai langa el, si induri iadul ce ti-l va aduce in viata ta.

| johnnny123 a răspuns:

Tu chiar te mai întrebi "ce să faci" după ce te-a umplut de vânătăi și de sânge?

Trebuie să faci două lucruri mari și late, și trebuie să le faci astăzi:
1) Plângere la poliție
2) Bagajele

Lasă tâmpeniile de genul "îl iubesc, e om bun, dar își pierde mințile". Un bărbat care lovește o femeie nu este un "om bun", este un ticălos care trebuie închis.

Iar o femeie care stă de bună-voie cu un asemenea specimen este incredibil de inconștientă.

| Donsavas a răspuns:

Poate sufera de o boala nervoasă. Dezechilibrele chimice în creier NU se produc doar de la alcool, deci poate face crize, momente in care nu e pe deplin conștient, de la orice. Ar trebui să consulte un medic specialist în psihiatrie.

| Nemessys a răspuns:

1. Fugi cat mai repede, fa-ti bagajele si pleaca cand nu este el acasa. Si du-te undeva unde nu te stie. Blocheaza-l pe orice retea de socializare si schimba-ti numarul de telefon.
2. Daca cumva te impotrivesti, atunci citeste despre asta.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Sindromul_Stockholm

Cel mai probabil suferi de asa ceva. Cum poti iubi un animal care a dat in tine? Ti se pare normal asa ceva?

| danutzu96 a răspuns:

Simplu, il lasi. Tu nu esti sac de box cand ii sare lui mustarul si pe viitor tot asta o sa faca.
Recomandarea mea, lasa-l.

| DarthNiger a răspuns:

Asta chiar e o intrebare serioasa? cum adica ce ai putea sa faci? nu e clar? sa il parasesti, asta trebuie sa faci, dar daca esti masochista si iti place sa fi agresata fizic atunci asta e treaba ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Este un om bun"Sunt convinsă. Si eu sunt.Si hitler era.
Ce e de făcut? Depinde.Majoritatea tipelor normale l-ar parasi in secunda 2. Tu si altele ca tine ati rămâne si ati suporta.
Intr-un fel e amuzant când te gândești ca unele femei sunt obligate de anumite circumstanțe sa suporte abuzul fizic si ca ar face orice sa scape, dar nu au încotro si sunt nevoite sa rabde, iar tu îl accepți de bunavoie, ba chiar îl primesti cu brațele deschide.Ironia sortii.

Răspuns utilizator avertizat