| TwoSlicesPizza a întrebat:

Ce grad sunt cu o verisoara care e din strabunic? (gen daca strabunicul a avut frati sau daca chiar el a dat nastere unui frate al bunicului iar acela a dat nastere tatalui ei).

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Verisoara foarte indepartata.
In orice caz, nu este indicata o relatie intre voi, dat fiind relatia de sange, existenta.

| mihai69 a răspuns:

La voi în familie nasc doar bărbații?!? :O

| teo530 a răspuns:

Deci să zicem că străbunicul tău a avut 2 fii: pe bunicul tău si fratele lui. Fratele bunicului tău are o fiică. Cred că ți-ar fi mătușa.

| kepler22b a răspuns:

Barbatii nu nasc. Si cred ca ai pus ochii pe o verisoara si vrei sa stii daca e legal laughing