| anonim_4396 a întrebat:

Ce grad de rudenie ar fi între mine și nepoata verișoarei tatălui meu?
Verișoara tatei fiind frate cu tatăl fetei, deci mătușa directa.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca verii primari, poti numii copii matusei si unchiului direct- de la fratele sau sora mamei/sau tatalui tau).
Veri de al-2-lea sunt copii acestei matusi si unchi.
Nepotii acestor veri, sunt deja veri de gradul 3-4.

| Lioana a răspuns:

E verisoara de gradul 2

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca verisoara tatalui tau e sora tatalui fetei, automat tatal fetei e si varul tatalui tau. Raspunsul vad ca l-ai primit deja.

Răspuns utilizator avertizat
| STSickSide a răspuns:

Nimic

| STSickSide a răspuns (pentru STSickSide):

Sau vrei să spui că tatăl fetei este văr cu tatăl tău?

| STSickSide a răspuns:

In fine, vorba aia, vară vară pân' la scară rolling on the floor

| Pavell a răspuns:

De ce nu ai spus direct ca tatal fetei e var cu tatal tau? In fine. fata aceea ti-e verisoara de-a II-lea.