| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca cineva mort din familie iti spune ca ii este dor de tine si ar vrea sa vii pe la el in vizita?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Ooops...eu stiu de faza ca atunci cand te striga un mort nu e bine nici sa te intorci sa te uiti la el, caci te poate lua cu el!tongue... Cel putin asa a zis bunica cand i-am zis mai demult ca m-a strigat bunicul!big grin...desi,eu eram treaza si mi s-a parut ca e afara.la usa!

63 răspunsuri:
| laura_5685 a răspuns:

Eu cred ca r trebui sa mergi sai aprinzi o lumanre si sa ii dai ceva de pomana eu asa stiu ca daca visezi pe cineva mort si cunoscut ii dai ceva de pomana si nu il mai visezibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am visat asa. sunt inca speriata dar multi oameni mi-au spus ca nu se poate adeveri incearca sa te gandesti de bine. mie mi-a reusit!happybig grin

| yoolyka a răspuns:

DaRlInGiLuSiOnS eu am visat ca buncul meu decedat a venit la mine in vizita si mi a zis sa ma duc sa l iau in brate si asa am facut-o straight face nu am murit dar a doua zi am facut accident cu atv-ul straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna cand visezi ca speli un mort si ca ii schimbi scutecul unui bebelus mort?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la urma cum a fost?

Bine sau rau :s

K a avut un prieten acest vis?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna a visezi ca trebuie sa imormintezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A vorbi cu o persoana moarta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca te a iubit prea mult si nu te poate uita chiar daca a murit, eu vorbesc cu bunicul meu in fiecare seara si am presimtiri ciudate de la un timp poate ca iti este dor de acea persoana si nu vrei sa o/il lasi sa plece. daca il/o mai visezi dimineata cand te trezesti arunca cu cenusa pe geam asa o/il vei lasa sa plece unde trebuie sa fir.mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am vissato pe mama ca a murit laanga mine dar ea mi-a zis(in realitate)ca este bine ca am visat-o moarta fiindca nu o sa moara cuurand

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BUNA MA NUMESC LAVINIA SI AM AVUT MULTI MORTI IN FAMILIE.

,, odata l-am visat pe bunicul meu ca a coborat din cer cand stateam de vb cu cineva si ma invitat pe banca iar eu m-am dus si n-am patit nimic si se facea ca ma avertiza sa nu fac nimic ce ar putea sa ma coste mai tarziu deoarece el a facut pacate si nu ii este bine acum. Apoi m-a rugat sa ma rog pentru sufletul lui apoi a vrut sa vin cu el dar sa razgandit spunandu-mi ca il voi vizita cand va fi momentul.,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna cand visezi ca te bate un mort pana te umple de sange?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Huvgvkbh, ca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna cand i-a foc tot ce este pe un mormant?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu l-am visat pe tataia dupa ce a muritlaughing si inseamna ca vrea ceva de la mine. mi-e dor de ellllllaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna cand visezi pe concubinul cel mort sai duci copilul sal vada cai este dor de el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Azi noapte l am visat pe bunicul meu care a murit de multi ani vreo 27 sil imbratisam era tanar si a inviat deodata apoi s a transformat intr un bebelus gol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseanma atunci cand cineva iti zice ca vrea sa faca un copil cu tine? cand vrea sa- i oferi un copil?

| emy_2307 a răspuns:

Nu stiu.ce inseamna.am avut si eu o prietena careia i`a decedat mama.si dupa 2 saptamani a venit la 12 noaptea la ea la usa.si ii cerea sa deschida...ca i s`a facut dor de fetita ei...oricum.cred ca cei care pot visa asa ceva.au prea multa imaginatie.:d! FARA SUPARARE!:p

| Catalin_3736 a răspuns:

Am avut si eu o asemenea problema. Bunicul meu care e mort m-a chemat la el eu m-am dus dar nu am murit iar a doua zi m-a lovit masina.

| paullynna a răspuns:

Inseamna ca vrea sa mergi la cimitir sa dai de pomana sa spui o rugaciune si sa aprinzi o lumanare

| cryss2512 a răspuns:

Ai grija am visato si eu pe bunica mea care e moarta si era sa ma calce o masina a doua zi. dupa ajunsesem la spital si era sa fac stoc cardio respirator

| Kissy123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai poate te anunta ca peste 4 luni vor muri doua persoane...

| HighByTheBeach a răspuns:

Trebuie sa te duci la cimitir si sa dai si tu de pomana de sufletu lui

| alin1703 a răspuns:

Mda si eu am visat asa era la geam si ma cema la el hai la mosu asa imi ziceam eu si bunicamia era in spatele meu si zicea nu te duce aline ca nu e mosu vino inapoi... nu stiu ce inseamna dar nu mi sa intanplat nimica.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Stiu ca nu este bine sa te duci daca te cheama. mi-a povestit cineva ca a visat ca era intr-o caruta..si persoana decedata era in spatele carutei.si ii zicea sa se duca cu ea... am inteles ca ai putea muri in somn daca faci asta.dar in somn nu iti dai seama ce sa faci! dpinde cum iti este scris. si stiu multe vise din acesteabig grin.

| lolipopfurtunos a răspuns:

Nu stiu sigur cred ca vrea sa iti spuna ceva si daca nu o face asteapta sa te duci la el sau ea sa iti spuna sau poate nu ii e bine acolo sau te vrea langa el sunt multe categori

| RoxanaGhost a răspuns (pentru anonim_4396):

S-ar putea ca peste 4 luni sa iti moara doua persoane din familie[una din ele fiind chiar tu] sau un accident grav happy

| RoxanaGhost a răspuns:

Yoolyka si eu la fel sad

| Georgiana_Maria_1994 a răspuns:

Acum 2 saptamani mi-am ingropat doi unchi... bunicul a visat ca era intr-o piata cu bunica, avea in mana niste carne, si acolo in piata a dat de unul dintre unchii mei. Acesta ii chemase la el, le-a facut cu mana ca sa vina la el. Cand ajunsera aproape de el, acesta aruncase un material peste acestia si atunci se trezisera. Nu stiu ce sa spun despre acest vis, insa nu cred ca este de bine, daca doriti sa ma ajutati sa interpretez acest vis... atunci mersi.

| Ionika_Ioana_1988 a răspuns:

Am visat ca un prieten decedat ma tinea in brate si vorbea cu mine, ce inseamna asta?