| TheDreamerGirl a întrebat:

Ce inseamna,, un prieten adevarat" si cum ar trebui sa fie el? Cel mai bun raspuns primeste funda instantaneu :*

Răspuns Câştigător
| DyaNna249 a răspuns:

Nu exista cuvinte sa iti descri cel mai bun prieten. Doar tu simti cum e sa il ai! Degeaba incerci sa explici! Nu sunt cuvinte atat de frumoase pentru ati descrie prietenul adevarat! Vei stii si tu cand il vei gasi!

7 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Un prieten adevarat este acela care te hartuieste mereu - iti incurca treburile - pentru ca este un las si nu are curajul sa te priveasca in ochi si atunci foloseste intermediari si mijloace parsive

| cuvant a răspuns:

Pentru mine prietenul adevarat e acela care este mai important ca si un frate. Te sustine in toate lucrurile care le faci dar te mustra de fiecare fiecare data cand gresesti. Chiar daca nu te vezi un timp cu el, atunci cand il vezi/o vezi fata t-i se lumineaza.

| Rockart a răspuns:

Un prieten adevărat e acela care ştie când şi cum să-ţi vorbească, îţi citeşte în ochi/glas stările, te susţine, e sincer cu tine şi e mereu acolo chiar dacă nu e non-stop în preajma ta. Şi cel mai important... e acela care nu te trădează orice s-ar întâmpla/oricât de rău v-aţi certa.

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Un prieten adevarat iti spune mereu adevarul,te sustine in ceea ce faci, daca nu procedezi corect te anunta si te invata daca stie, te sfatuieste mereu. Sper ca te-am ajutatwinking

| Sabryy a răspuns:

Ala care nu te tradeaza niciodata. Mai exact ala care stii sigur ca e prieten. Nu exista legi. Trebuie ca TU sa iti dai seama daca el e un prieten adevarat love struck

| m97 a răspuns:

Un prieten adevarat te ajuta cand ai nevoie...iti spune ca nu procedezi bine atunci cand faci ceva gresit...si te accepta asa cum esti.happy

| buca2 a răspuns:

Un prieten adevarat nu o sa iti tradeze niciodata secretele, care iti accepta defectele si ia vina ta asupra lui