| LiviuBz93 a întrebat:

Ce iubesc fetele la un baiat?(sa raspunda mai multe fete!)

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Multe au ajuns să iubească politețea.
Vorbesc foarte serios. Eu, cel puțin, cel mai probabil voi observa într-un grup, băiatul care se poartă cel mai frumos cu fetele.

*Asta din cauză că-i plin de mitocani*

Și aspectul fizic contează, da. Da' nu toate apreciază aceeaşi chestie. Unele vor ca băieţii să aibă pătrăţele, altele vor înălţime, altele tenul perfect, altele dinţi frumoşi. Nu-i o lege. Important e să ai mereu părul curat (da, contează foarte mult).

Şi nu, nu contează portofelul. O fată care se respectă nu se uită la aşa ceva. E penibil.
Şi nici maşina nu contează.
Astea-s doar speculaţii ale bărbaţilor neîmpliniţi sentimental.

| LiviuBz93 explică (pentru Teardrop):

Cat la suta conteaza aspectul fizic?big grin

| Teardrop a răspuns (pentru LiviuBz93):

Dmf, nimeni nu se gândeşte la asta -.-

| anonim_4396 a răspuns (pentru Teardrop):

"Dmf, nimeni nu se gândeşte la asta " la procentaj nu se gandeste sau la ce nu se gandeste?

| Teardrop a răspuns (pentru anonim_4396):

La procentaj, normal. Tu când vezi o gagică într-un club stai să calculezi cât la sută îţi plac tâţele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Teardrop):

Cred ca ma incurci cu altii la faza cu clubul. si la faza cu sanii, nu am facut aia in viata mea laughing, ar fi amuzant sa il aud pe unu care o face totusi. prostia nu are limite pana la urma

| Teardrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Eram ironică...

31 răspunsuri:
| Darrina a răspuns:

Ca le faca sa rada

| neutrino a răspuns:

Calitatea de a fi barbat adevarat.

| Doub a răspuns:

Inteligenta si personalitatea.

| Mayar a răspuns:

laughing ce intrebare...

Pai, sa nu fie un caine in calduri - adica cu o singura fata, nu cu fundul in mai multe luntre; sa fie mai degraba sincer, sa nu fie psihopat[ psihopatii au anumite ''calitati'' sau mai degraba defecte, in fine, si nu am acum chef sa le enumer, se intelege de la sine] si desigur, sa nu fie satanist sau ateu, ci dimpotriva. Ca nah, daca nu esti ''ina tabara'' lui Dumnezeu... doar una mai ramane big grin

Si desigru, sa fie prezentabil - nu sa fie model, ca atunci e si mai superficial, mai afemeiat, sau are foarte mari sanse sa fie, etc.
Nah. cam asta ar fi [oo, si sa nu fie prost, desigur big grin] si sa fie un adevarat barbat, nu un papa-lapte care nu stie sa se impuna si sa isi sustina propriile idei cu argumentele corespunzatoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Vai si amar. mi-ar pierdut stima fata de tine asta e clar laughing
"Ca nah, daca nu esti ''ina tabara'' lui Dumnezeu... doar una mai ramane" sper ca ai zis la misto, ca pareai mai inteligenta de atat.
si sa stii si tu ca daca un ateu si un religios nu pot trai impreuna e ca un religios e cauza de fel, mai ales cu mentalitatea ta. bunicii mei au trait 5 decenii impreuna, si bunicul a fost ateu toata viata lui, si nu i.-a impledicat asta. dar in ziua de azi tocmai mentalitatea asta " daca nu esti cu dzeu esti cu satana" impiedica lumea sa fie macar prietena cu alta, daramite iubiti si altele

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca ai sa vezi tu. Dar atunci cand o sa te conving o sa fie prea tarziu.

Un talhar aprinde luminile cand iti jefuieste casa? Nu.
Prefera sa te lase sa crezi ca nu e acolo.
La fel ca diavolul, prefera sa te faca sa crezi ca nu exista. - si planul lui functioneaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Chiarca religia strica mintile oamenilor inteligenti. esti dovada vie

| Doub a răspuns (pentru Mayar):

"La fel ca diavolul, prefera sa te faca sa crezi ca nu exista. - si planul lui functioneaza."- Ai un vot "inteligent" de la mine.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa si eu pot zice ca ateismul strica mintile oamenilor inteligenti, si dovada vie esti tu...
Atunci care dintre noi are dreptate?

| Mayar a răspuns (pentru Doub):

Multumesc pentru votul "inteligent", de la o persoana "inteligenta".

| Doub a răspuns (pentru Mayar):

Sa stii ca eu chiar am vorbit serios. Chiar ti-am dat un vot inteligent pentru ca sunt perfect de acord cu tinelaughing.

| Mayar a răspuns (pentru Doub):

Foarte bine atunci, nici nu insinuam altceva decat exact ceea ce spuneai si tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Care are dreptate? care dintre noi ar da o sansa sa cunoasca persoana cealalta ca om nu pentru credinta lui? eu ti-as da, tu nu mi-ai da. care are dreptate?

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu eu am fost cea care a sarit 2 metri in sus pentru ca tu ai alta viziune asupra lumii. Nu inteleg de ce o intorci.
Esti un om inteligent, dar esti si fixist. La un moment dat, iti vea da seama de cum stau lucrurile. sper sa nu fie prea tarziu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

laughing tu o intorci. nu ma doare, poti sa faci plecaciuni la copacul de afara pana faci bataturi, chiar sunt dragut si iti dau si o perna, asa de mult ma doare. ma deranja faptul ca nu vrei sa cunosti un ateu ca "e mana in mana cu satana". asta nu instiga a inteligenta. nu am sarit in "sus" ca tie iti plac basmele si chestii de genul.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu tin minte sa fi spus ca nu vreau sa te cunosc, sau nimic de genul acesta. Ba chiar mi-a facut placere sa iti cunosc ideile si modul in care ai actiona in diverse situatii.

| Solutionistul a răspuns:

Depinde ce le da barbatul sa iubeasca laughing

| CeVorbestiMa a răspuns:

Nu sunt fata...dar daca ai simtul umorului esti rezolvat cel putin pe jumatate big grin

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Lumina aia din privire, atunci cand se uita la mine, de parca toata lumea lui ar fi acolo, as fi singura femeie care exista.

| Anonim340 a răspuns:

Depinde de fete, fiecare cu ce vrea.

Începând cu personalitatea, mie imi plac băieții amuzanti, dar totuși protectori, care stiu cand sa se oprească cu rasul. Adica nu faci Glume tot timpul, o sa o plicisesti. Imi plac băieții mai curajoși, curajoși nu tupeiști. Vreau un baiat înțelept, care sa ma ajute de câte ori poate, nu unul care nu vrea sa o facă.

Inteligenta. La inteligenta nu e vorba doar de nota de la școala. Normal, nu poti sa iei 2-3-4-5 pe linie pentru ca nu pari foarte inteligent. Zic ca merge 6-7-8, poate si 9 si 10 daca ai putea sa iei, pentru ca pari destul de deștept si înțelept. Dupa note, la inteligenta vine chestia sa scrii bine, nu Mia Murit Pisika. Nu, nu pari deștept asa.

Infatisarea. Ei bine, nu pot zice ca vreau ceva atractiv, nu, dar nu pot apune ca vreau ceva trol (fără supărare unii băieti asa sunt). Nu tin cont tot timpul de înfățișare cand imi place de un baiat, dar si asta contează. Si nu uita: nu iti trebuie mușchi si chestii de-astea, fata te va place asa cum esti!

Înălțimea. Într-o relație si înălțimea contează. Adica daca tu esti un baiat de 1.60 nu prea ar fi normal sa fii cu una de 1.80, pentru ca ați arată foarte ciudat. Bine, si invers ar fi destul de ciudat, dar daca băiatul e mai mare e mai bine, deseori nu prea contează înălțimea mai mare a băieților față de fete.

Vârsta. Ei bine, la vârsta iti dau un exemplu: daca tu ai 25 de ani si ea are 14, nu prea e Ok. Adica hai sa zicem, diferența maxima ar fi 5-6 ani. Daca fata e mai mare cu 2-3 ani, si asta e Ok, nu e mare lucru 2 ani.

Cam asta a fost, si sa stii ca am scris tot din inima, nu am luat de pe net. Deci bafta, si nu uita: O FATA TE PLACE EXACT ASA CUM ESTI!

| RoseBlack01 a răspuns:

Ochii, privirea, personalitatea.

| Vennuss a răspuns:

Eu iubesc atat tot ceea ce tine de aspectul fizic, dar mai ales sufletul acela bun, care ofera multa dragoate.

| Anielad a răspuns:

Iubesc cind se poarta frumos si cind sint gingasi si cind ne alinta... Iubesc cind sint in public ne tin de miina si ca ne spun in fiecare zi ca ne iubesc.Pentru asta ii iubim si mai mult!

| bcn18 a răspuns:

Eu iubesc. felul in care se poarta, dragostea pe care o ofera.dar si aspectul fizic.