| damav a întrebat:

Ce parere aveti de casatoriile din interes? Merita?

Răspuns Câştigător
| Criiss16 a răspuns:

Nu, nu merita.De ce sa stai cu o persoana din interes? Daca este vorba de avere, poti sa o faci si singura, putin cate putin.Si de ce sa iti pierzi viata stand cu o persoana pe care nu o iubesti in loc sa fii cu o persoana la care intr-adevar tii la ea? Mi se pare chiar absurda chestia asta cu: casatorie din interes (parerea mea).

20 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sunt dispretuite de societate, dar daca protagonistii se simt bine asa comentariile nu-si au rostul.

| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca nu merita sa te casatoresti din interes, pentru ca desi ai avea bani, sau alte lucruri, nu se compara cu iubirea, nu au niciun pret pe langa iubirea, sti vb aia unde dragoste nu e, nimic nu e...

| ellene a răspuns:

Nu merita ...nu as putea sta cu cineva doar pentru ca are bani brrr

| Betty18 a răspuns:

Daca este vreun mosnegut care peste maxim 10 ani va muri merita sa ramai cu o mostenire generoasalaughinglaughingapoi ai putea sa iti refaci viata...stiu ca suna pervers dar nahlaughing
dar daca e pentru toata viata nu cred ca merita. poate doar daca esti sigura ca pe masura ce vremea va trece vei ajunge sa iubesti acea persoana

| liliana83 a răspuns:

Nu merita. nu am fost de acord niciodata sa ma casatoresc din interes. pentru ca bani ii faci zi de zi si singur dar iubirea? nu. e forte frumos cand stii ca iubesti si esti iubit...asa gandesc eu.

| csintalan a răspuns:

Stiu un caz unde tipul era baiat de bani gata, fata s-a casatorit din interes pentru bani, totul a fost un timp frumos.
Tipul a murit intr-un accident de masina, nu avea nimic pe nume totul era pe firma, firma avea datori ipotecare, iar acum printesa este falt de bani, cu datorii de interes.

| danutza a răspuns:

Pt inceput da dar dupa un timp iti pierzi interesu laughing

| sorin a răspuns:

Idem @furni,laughing

| yuli10 a răspuns:

Sunt pe tpu.ro de doar 2 zile dar gasesc cele mai amuzante intrebarihappy parerea mea e ca o viata ai si nu are rost sa o irosesti.

| crisS a răspuns:

Pe mine nu mar tenta asa ceva dar nah...

| damav explică:

Furni si sorin, ati dat niste raspunsuri total lipsite si de cea mai mica doza de bun simt, probabil doar ca sa fiti in primii 5 cu toate ca pe de alta parte ii criticati pe cei care raspund doar ca sa raspunda.jenant,sunt doar de cateva zile pe TPU si speram sa gasesc oameni cu care ai ce discuta nu mistocari care se bat pe niste puncte cu care sincer nu stiu ce faceti sau ce beneficii va aduc. Iar amantele pastrati-le pentru voi, poate va rezolva, eu nu am nevoie, am intrebat pentru ca tocmai ascultam la TV o dezbatere pe tema asta si ma interesau si alte pareri a unor oameni obisnuiti

| ladybird a răspuns:

In general persoanele materialiste sau prea disperate recurg la asa ceva. Oricum nu cred ca merita. E un joc pra riscant.

| cristina4love a răspuns:

O relatie, casatorie se bazeaza pe iubire, respect si incredere. De ce sa te casatoesti din interes stiind ca te trezesti in fiecare dimineata alaturi de un cont bancar si nu de persoana iubita.NU SE MERITA!

| cery a răspuns:

Logic ca nu meritalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca is din interes, logic ca merita. Daca vrei orgasm ia-ti o amanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ea da, pentru el nulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de pret si de caderea sufleteasca a celor vanduti de buna voie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristina4love, dragostea trece prin burta. Daca dispar martafoii, se ajunge la scandal si altele asemenea. Ce-i frumos nu tine mult. Trebuie sa fii cu adevarat binecuvantat de Dumnezeu ca sa ai parte de o relatie de iubire ca-n povesti. Nu stiu cati au parte de asa ceva. Mai repede faci o avere de milioane de parai pornind de la zero, decat sa ai parte de o poveste de zece.

| spiritul a răspuns:

Eu vreau. O sa am bani sa merg si la altele laughing