| ThePuffy a întrebat:

Ce parere aveti despre relatia frate-sora/frate-frate/sora-sora? Eu am un frate si mereu mi-am dorit o sora mai mare ^_^ Dar, am invatat sa-mi iubesc fratele asa cum e el. Sa va spun o scurta intamplare din trecut care m-a invatat sa ma formez ca persoana : Aveam 11 ani si fratele meu avea 17 ani. Eram la masa cu el si mama, ei se certau din nu stiu ce motiv. Dupa fratele meu a tipat la mine ca nu ma iubeste si ca ar fi fost mai bine daca nu ma nasteam. Dupa asta, evident, eu am inceput sa plang. Cateva saptamani la rand ma gandeam "chiiar nu ma iubeste?". Si dupa pur si simplu, nu mi-a mai pasat daca ma iubea sau nu. Daca nu ma iubea, asta nu insemna ca eu nu pot tine la el. Si asa am invatat eu sa nu ma raneasca ce spun oameni, sa numi pese. Ce parere aveti? Sunt curioasa.winking big grin puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Sunt in proportie de 90% sigura ca a spus asta la nervi, nu are cum sa fie adevarat.
Hai sa-ti povestesc si eu ceva. Am un fratior mai mic, mult mai mic, eu am 15 ani, el 2 ani big grin cand mama mi-a spus ca voi avea un frate,nici n-am vrut sa aud de asta, am spus ca eu nu-l voi iubi niciodata. Si ghici ce? Acum, cand mama e la munca, eu stau cu el acasa si am grija de el si il iubesc more then anything. E un scump love struck
Deci relatia frate-sora/frate-frate/sora-sora e una special bazata pe dragoste, deci mi-ar fi placut sa am o sora.
Parerea mea e ca e bine sa ai un frate/o sora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a pasat si iti pasa. Masurile luate ulterior arata ca ai fost afectata. Nu e ceva absurd fiind fratele tau. Dar ce pretentii ai tu de la fratele tau daca tu ti-ai dorit mereu o sora? E acelasi lucru, doar ca el nu stie asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am doi frati, unul mai mare si altul mult mai mic.
Relatia e ok, imi place ca am cu cine sa pierd timpul.
Cateodata spun ca ii urasc, dar apoi imi fac parintii cadouri ca sa le spun ca i-am mintit.

| CristinaSNC a răspuns:

A spus asta la nervi, cu siguranta te iubeste enorm de mult, poate nu arata asta. Cat despre ce cred de relatiile intre frati, nu prea stiu cum e sa ai una, sunt singura la parinti sad. Dar am 3 verisoare de varsta mea (ele sunt surori ) si un var tot de varsta mea si pot sa iti spun ca ii iubesc mai mult decat pot spune prin cuvinte, nici daca eram frati si surori nu cred ca ii iubeam atat de mult. love struck
Deci crede-ma ca fratele tau te iubeste, daca ai disparea dintr-o data din viata lui cu siguranta ar suferi. Iubeste-l, ca sigur te iubeste si el love struck

| Bobby711 a răspuns:

M ar mira sa fie adevarat. Sunt 80% sigur ca a spus asta la nervi si eu am o sora si ne certam mereu nu cred ca i am spus ca nu o iubesc in viata mea dar sunt sigur ca i am zis ceva de genul la nervi dar asta nu inseamna ca nu o iubesc oricum asta cand eram mai mici acum nu ne mai certam asa si recunosc de cele mai multe ori a fost vina mea si au fost motive stupide insa cum nu ma pot intoarce in timp sa imi indrept greselile nu am ce face. Eu sunt de parere ca ceea ce ai facut s-au spus in trecut nu are importanta doar ceea ce vei face in prezent si in viitor. Imi iubesc sora chiar daca nu prea ii arat asta iar cand ma cert cu ea si e vina mea incerc sa indrept situatia chiar daca nu prea sunt bun la asta. Uneori imi trece ideea prin cap ca nu merit o sora asa ca ea si poate ca am dreptate cine stie. In orice caz ar trebui sa ii multumesti fratelui tau ca te a ajutat sa te formezi astfel nu multe persoane au genul nostru de gandire. E adevarat ca nu trebuie sa iti pese ce spun oamenii pana la urma cine te cunoaste mai bine decat tine insa in societatea noastra daca nu esti asa cum vor oamenii sa fi te vor respinge. Oamenii se folosesc de alti oameni de aceea e bine sa te folosesti si tu de ei cat de mult poti si sa te sprijini in familie si in fortele proprii de aceea sfatul meu e sa vorbesti cu fratele tau despre asta sunt sigur ca esti curioasa sa aflii. In opinia mea relatiile dintre frati pot fi echivalentul dragostei de mama de tata sau de persoana iubita ai da totul ca ele sa fie sanatoase si fericite cel putin in cazul meu dar presupun ca depinde in ce fel de familie ai crescut. Astept com-ul tau pari o persoana interesanta tongue

| BadBEver a răspuns:

Eu am 21 de ani sora mea 20
Ne certam tot timpul in perioada asta de maturizare, acum vorbim deschis si nu ne certam deloc. Fratele tau are 17 ani, varsta cind caracterul si emotiile nu sunt controlate, cind va creste mai mare vei vedea cum se va schimba situatia.

Bafta