| mgtow a întrebat:

Ce parere aveti in legatura cu casatoria la 30 de ani? Mie mi se pare cam tarziu, daca ma pun in situatia asta parca m-as casatori cu o baba si nici nu mai zic ca mi-ar fi greu sa o accept in viata mea la felul in care si-a trait viata. Eu am avut 3 relatii stabile si cunosc femeile cum sunt, zic ca au avut 2 prieteni si s-au culcat cu mai multi de 30 de indivizi. In mod normal o nunta frumoasa se petrece pe la 25 de ani si hai sa zicem ca ea daca ar fi avut 4 parteneri in relatii de lunga durata si eu 2 sau 3 relatii mi-ar conveni sa stau cu ea, ce parere aveti voi in general?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooooo,buana sta vere, aproape reala. Daca te icalzesti inainte cu vreo doua beri in pauza de somn, ai distractie pe cinste.laughing

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

La câte prejudecăţi şi gărgăuni ai în cap, Şoferu', o compătimesc pe acea femeie, care va avea ghinionul să se lege la cap cu tine. Ar trebui să fie foarte disperată şi fraieră, ca să închidă ochii la misoginismul tău şi restul problemelor.

Nu ziceai că rămâi singur şi îţi iei o "nevastă" de plastic sau te însori cu camionul?
Nu de alta, dar e mai sănătos pentru femei.

Serios acum, ai foarte multe prejudecăţi absurde înrădăcinate adânc în subconştient şi conştient, multe percepţii eronate, nedrepte, multe probleme psihologice, pe care ar fi bine să ţi le rezolvi, înainte de a te implica în vreo relaţie. Altfel vei cauza o suferinţă gratuită celor, care vor avea nenorocul să împartă o parte din viaţă cu tine (asta dacă se va găsi vreo doritoare).

| mgtow explică (pentru NOname):

Ele m-au facut sa fie asa, daca era vreuna buna la suflet sa ma merite nu le condamnam pe toate dar m-am alaturat celor 10.000.000 de clienti din toata lumea care au o papusa realisticawinking

| NOname a răspuns (pentru mgtow):

Şofer: "Ele m-au facut sa fie asa, daca era vreuna buna la suflet sa ma merite nu le condamnam pe toate".

Bine că ai găsit pe cine să dai vina pentru defectele tale...
Când porneşti de la premisa că toate femeile sunt curve şi intri în orice relaţie dezgustat, superficial, meschin şi paranoic, nu înţeleg ce pretenţii mai poţi avea.
La problemele tale, şi dacă vei fi acceptat/iubit vreodată de cea mai pură femeie din lume, tot o vei privi cu neîncredere, orice ar face şi ţi-ar spune, tot o vei considera o curvă, o fiinţă inferioară cu un trecut, prezent şi viitor dubios şi îi vei face zile amare...şi toate astea doar pentru că nu te-ai tratat la timp (având ceva traume probabil încă din copilărie) şi refuzi să o faci şi acum.
Nu ştiu, dar unii ca tine parcă merită să fie înşelaţi - măcar să nu se vaite şi să nu insulte degeaba.

Şofer: *arată o bucată de plastic* "...macar stiu ca voi avea femeie adevarata in casa nu gluma".

N-ai idee ce înseamnă "femeia adevărată" şi nici nu o meriţi.

Chiar ar fi mai bine să-ţi iei o gonflabilă, zău.
Casă de plastic!hee hee

| mgtow explică (pentru NOname):

Toate-s la fel nu ma complic cu niste panarame, ele nu ma merita pe mine pentru ca nu au valoare, numai bani si sex vor in loc de un om care stie sa le aprecieze, poate esti si tu bagata intre ele de imi tot vi cu atacuri asupra mea, eu nu am nimic percep destul de bine realitatea si altii mai sunt asa in lumea asta

| mgtow explică (pentru NOname):

Credeam ca ti-ai revenit dar tot o paranoica esti, asa cum exista feministe asa exista si misogini ce treaba ai tu cu mine? Mai bine taci si invarte ciorba din oala ta, nu te blochez pentru ca sant las dar o fac ca sa.ti inchid gura pentru ca numai prostii stii sa vorbesti

| MihaelaDart a răspuns (pentru mgtow):

Nu am putut sa nu ma bag din moment ce ai tras linie la "toate's la fel nu ma complic cu niste panarame"... gandeste-te de 100 de ori ce spui. Cand spui asta ca toate's la fel, intra si mama care ti-a dat viata!

Un tratament psihologic ti-ar fi de folos sincer cand spui ca le bagi pe toate femeile in aceeasi galeata. Nu vorbi aiurea si nu arunca in toate cu rosii, caci gresesti amarnic. Cele care ti-au distrus viata sunt sigur ca tu le-ai facut mai amara decat au procedat cu tine si le judeci pentru greselile tale. Mai intai trateaza-te si apoi sa ai o femeie cu care sa stii cum sa te comporti. La cum vad, esti tare misogin.

O casatorie o faci cand simti nevoia, niciodata nu te simti batran, chiar si la 60 de ani daca s-ar spune, tot sufletul tanar il ai. Intreaba-ti tatal cum a fost cu mama ta, sunt sigura ca nu are aceeasi parere ca a ta si se va soca de ce vor iesi din gura ta.

| mgtow explică (pentru MihaelaDart):

Nu eu le-am facut sa sufere din cauza lor am devenit asa si nu ma voi schimba deloc, plec la drum lung incepand de luna viitoare asa mi le mai scot din cap

| Wehrmacht a răspuns:

Eu in general nu-s de accord cu casatoria.Niste acte...pentru ce?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Wehrmacht):

''Niste acte...pentru ce?''
Se vede ca mai ai de crescutwinking Sunt unii care special pentru acte ''se iau''. Desi nu mai este de actualitate, ai vazut filmul ''Buletin de Bucuresti''?

| Wehrmacht a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu mai am deloc de crescut, lasa-ma cu idioteniile astea.El se referea la dragoste, iar parerea mea este ca niste acte nu au cum sa faca o relatie mai buna decat daca aia 2 nu prea au incredere unu' in altu'.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Wehrmacht):

Ba sunt foarte importante niste acte. Un cuplu casatorit cu acte poate aplica la subventii acordate de catre stat (exemplu subventia pentru locuinta de 20%), are acces la credite speciale prin programe ale bancilor (exista foarte multe beneficii acordate de catre banci doar tinerelor cupluri, te poti interesa), in cazul nefericit in care un membru al cuplului moare celalalt are drept la mostenire s.a.m.d. In plus, daca te insori cu o americanca cu acte vei primi cetatenie americana, daca stai cu ea asa cum zici tu o sa primesti un sut in cur. Unde scrie ca o casatorie cu o persoana din alta tara trebuie sa fie neaparat din interes? Te-ar deranja sa ai si alta cetatenie? Ma indoiesc ca ai prefera sa traiesti in Romania in loc sa pleci intr-o tara civilizata daca ai avea oportunitatea. Dar, ma gandesc ca tu n-ai de unde sa stii toate astea la varsta ta, d-aia nu sunt dur cu tine asa cum incerci tu sa pari cu mine. Cum ziceam, mai ai de crescut.

| Wehrmacht a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ne-a cerut parerea noastra si se referea la dragoste, nu la beneficiile materiale.
Mi-ar fi placut cetatenia americana acum 1-2 ani da' acu e egal cu 0 si asta din Romania.Pur si simplu nu-mi mai pasa.Statul oricum nu da nici 1 leu pe tine, tu dai multi pe el.
Imi zici ca mai am de crescut, dar cred ca nu vezi cel mai evident lucru, si poate multi nu realizeaza asta, dar tot "ajutorul" ala primit de la stat e 0.De ce zic asta? Cat inseamna 20% subvenite pe locuinta cand tu cat traiesti o sa tot dai statului din banii pe care ii castigi si platesti si tot felul de taxe idioate? Am gresit...nu tu, tu si sotia ta.La asta o sa se adauge si un eventual copil.

| mgtow explică (pentru Wehrmacht):

Intr-un rezumat nici nu merita sa mai traiesti in Romania, acum cine se implica intro familie e din cauza greutatilor sa aiba cu cine trage la greu. Se vad diferente mari la ce fete au copii din tara si altii din strainatate mai veseli, haine bune, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wehrmacht):

In unele state nu primesti nici un ban, nimic totul se castiga prin munca si sacrificiu.
Ca in Romania salariul este foarte mic e alta problema du-te in alta tara descurcate cum te duce capul.
Nu v-a placut in comunism traiti in capitalism si fiti niste sclavi toata viata pe un salariu mizer.
Sincer si mie mi-ar placea sa imi dea statul ceva bani locuinta servici bine platit dar nu se mai poate si asta din cauza oamenilor si a nepotismului.

| JustDeedee a răspuns:

Dupa cum stim in zilele noastre poti spune ca multi cei care au 30 de ani se comporta de parca ar avea 25. Fiecare isi gaseste "jumatatea" la o anume varsta si se casatoreste cand vrea. Pentru mine nu ar fi o problema.
In legatura cu trecutul, nu prea sunt interesata de cati parteneri a avut daca nu a avut. Problema respectivului si atat.
Oricum, cei mai multi isi doresc fete care nu au avut nicio relatie sexuala cu un baiat, iar ei nu se gandesc ca de fapt au avut multe fete prin patul lor.
Iarta-ma daca te-a deranjat parerea mea!

| neutrino a răspuns:

Partial ai dreptate, numai daca te referi la prima casatorie. Daca insa numai istoricul ei conteaza si te gandesti numai la cati metri liniari au intrat in ea, faptele tale nefiind luate in consideratie (oare de ce?), atunci ar fi bine sa nu te mai gandesti la o eventuala casatorie.

| mgtow explică (pentru neutrino):

Oricum femeia mea nici nu va iesi din casa, nu mananca, nu ii plac chefurile, economiseste bani. Nu stiu daca ai auzit de real doll imitatia perfecta a unei femei reale facuta dintr-un schelet metalic si material de silicon, tact realistic cu cel uman si senzatii tari, cand omul se satura sa mai traga sperante la astea cu creier isi alege o femeie in conditii chiar daca nu are suflet + ca nu imbatraneste niciodata: http://gonnabeawesome.com/wp-content/uploads/2012/11/Real-Doll-IRL-1.jpg
Merita sa-i facem cinste la creator pentru asa ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Ooooo,buana sta vere, aproape reala. Daca te icalzesti inainte cu vreo doua beri in pauza de somn, ai distractie pe cinste.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am casatorit la 37 de ani, ce mai zici? Cea in fapt, m-a prins o femeie de 35 de ani.Nu o consider deloc baba.Si nic eu nu sunt mos la 41 de ani.Sa iti amintesti asta cand ajungi si tu la 40 de ani,ca adevarata viata acum incepe. Nu repet nu stiu ce vorbe,spun din ce simt. Una peste alta nu bag de seama cu cine s-a culcat si cu cati.
Asta ar fi o problema atunci cand stii ca acea femeie a fost o femeie usoara, s-a dus la produs pe undeva, a suferit de cateva boli venerice, avorturi si alte minuni, s-a saturat de calarie si acuma te-a gasit pe tine de prost sa o hranesti pana moare. Vorbesc in general nu cu tine. Femeia de 30 de ani daca e vaduva, nu trebuie sa ne gandim acum ca nu mai e de maritat sau ca e baba.
Acum depinde si cum privesti, eu unul nu m-am gandit la astea si o vad, la 35 de ani, numai buna.Repet,nu e bine sa te uiti la cati a avut si prin cate relatii a trecut. NU e tarziu deloc, un om pe deplin copt si trecut prin greutatile vietii, la 30 de ani cred ca e treaz, nu repeta greselile.

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Imi fac rost de o papusa cu 6300€ mai bine si nu imbatraneste deloc http://img.fark.net/......WGqb2E.jpg

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Trae link.laughing Daca tinem cont ca o papusa din aceea sta o viata intreaga cracanata si cu gura deschisa, nu cere mancare, cafele si bauturi scumpe, cred ca e mai ieftina deact o femeie care nu ii tace gura o viata intreaga si te seaca de lovele. rolling on the floor Macar papausa e muta si nu te contrazice niciodata.laughing

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Https://www.realdoll.com/ de aici pleaca tot, decat cu o curva langa mine mai bine eu cu una de asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Ma asta-i reala sau din plastic? Tare de tot, ma face sa divoretz.laughing

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Realistica 100%, hai sa te aduc din trecut la varsta de 20 de ani in epoca asta sa faci si tu rost de una... https://www.youtube.com/watch?v=HzKWLheAy0Q macar stiu ca voi avea femeie adevarata in casa nu gluma. ai facebook? trimitemil prin mesaj privat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare foarte tarziu cum zici tu sa te casatoresti la varsta de 30 de ani. poate ca aici in Italia astia se casatoresc dupa 40 de ani, ca in mare procentaj dupa casatorie femeia baga divort si astia au ca la americani, trebuie sa plateasca barbatul femeii acea suma de bani lunara, pana se casatoreste din nou.

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Vezi asta e partea 2ª interesul material acum inteleg eu dc multi raman boschetari in Spania laughing optam pentru papusa aia smechera

| MirelusRoxi a răspuns:

Eu nu cred ca o femeie e atat de batrana pentru a se casatori la 30. De exemplu, am vorbit cu un american si cand i-am zis ca maica-mea s-a casatorit la 25, s-a si mirat happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru MirelusRoxi):

Iti explic eu cum sta treaba :
In mediul urban unde populatia este mai educata, casatoriille se desfasoara dupa varsta de 30 de ani atunci cand ambii membrii ai cuplului au deja o situatie materiala stabila si capacitatea de gandire si analiza a unui adult (capacitate care se dobandeste dupa varsta de 30 de ani).
In mediul rural unde populatia este de regula mai putin educata, casatoria se desfasoara la varste fragede cand nici situatia financiara a membrilor cuplului nu este stabila si nici creierul din cap suficient de matur.
Astfel, in primul caz rezulta copii crescuti corect, educati si care vor avea o copilarie completa iar in al II-lea caz rezulta copii care vor creste gresit, needucati (pentru ca nici parintii la randu lor n-au educatie) si care vor creste in foamete si saracie. Probabil recunosti tabloul.
Mai exista si o a III-a categorie de oameni, care se casatoresc undeva in jurul varstei de 25 de ani care reprezinta marea masa si asa numita clasa de mijloc. La 25 de ani nici situatia financiara si nici capacitatea mentala n-au atins nivelul optim de evolutie asadar vor rezulta niste copii care vor avea o copilarie mediocra iar parintii vor avea intotdeauna probleme cu banii si vor fi ingropati in datorii.
Ma gandesc ca orice om normal se casatoreste atunci cand vrea sa se stabileasca la casa lui si sa-si intemeieze o familie, pana atunci casatoria este absolut inutila.