| չﻨгﻪรէﻨĸ a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu mai cert cu fratele meu? Nu ne intelegem deloc! Ajutor!

9 răspunsuri:
| dampel a răspuns:

Depinde de varsta... Daca este mai mic decat tine va fi mai usor.Pur si simplu santajeazal. Daca este mai mare decat tine este mai greu ..in primul rand tu esti mai mic/mica ..si trebuie' sa ai un pic de respect pentru el sau poti sa i te bagi pe sub piele... funda? Dar in majoritatea cazurilor totul vine de la sine.Dar totusi ai grisja sa nu ajungi mai rau de exemplu eu cu verisorul meu nu ne mai vorbim de un an.sad

| չﻨгﻪรէﻨĸ explică (pentru dampel):

E mai mic cu 7 ani.Si nu pot sa-l sanajej ca se duca la mama.

| Jardelin a răspuns:

Nici unul din raspunsurile de mai sus nu-ti ofera solutia! Si nu sint arogant...

Pentru a ca voi sa va intelegeti, e nevoie de rabdare si de... educatie! Nu am nici o intentie sa va ofensez, iti spun ce stiu, cu cit oamenii sint mai inteligenti, mai educati si mai culti, cu atit se inteleg mai usor. Cu cit sint mai rudimentari si inculti cu atit se inteleg mai greu si sint mai certareti. Desigur sint si exceptii rare, dar nu te baza pe ele.

In concluzie, si tu si fratele tau trebuie sa evoluati spiritual si intelectual, si pe masura ce trece timpul vei observa ca frictiunile dintre voi se vor diminua pina vor disparea.

| չﻨгﻪรէﻨĸ explică (pentru Jardelin):

Fratele meu e foarte alintat, daca nu fac cum vrea el plange, tipa, o cheama pe mama...

| Anonima264 a răspuns:

Intelegel deoarece el este mai mic!

| BeAmazing a răspuns:

Pai..cati ani e diferenta intre voi? poate te pot ajuta. iti las idu meu si mai vorbimtongue id: cezaratineghe

| ByaNca26 a răspuns:

Sa incerci sa mai lasi de la tine. si poti sa nu-i raspunzi la gesturile sale urate. funda?

| Ahead a răspuns:

Incearcasa il intelegi, fi un exemplu plentru el.

| NomGol a răspuns:

Incearca sa te pui in locul lui in unele situatii si daca te enerveaza prea tare ignora-l.Sa stii ca si eu sunt la fel cu fratele meu dar uneori cand ma duc si fac ceva ce ii place lui parca e mult mai usor sa ma inteleg cu el crede-ma!