| Ozanaf a întrebat:

Ce poti sa faci daca ai parinti severi?

Răspuns Câştigător
| Abuu a răspuns:

Nu poti sa faci prea multe lucruri:-D. Da-le exemplele altor parinti (intotdeauna ii va pune pe ganduri).Le poti aminti ca nu te-au facut ca sa fie tot timpul severi cu tine, te-au facut ca sa iti fie aproape, le explici ca nu vor rezolva nimic cu atitudinea de Hitler. Incearca sa ii faci sa observe cum este lumea de acum si cum era pe vremea lor.

Sper ca te-am ajutat thinking funda?:-D

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ce sa faci... teoretic ii asculti, practic faci ce vrei tu

| ChickSWhisper a răspuns:

Sa speri ca intr-o zi va iesi un tip din sticla si iti va indeplini 3 dorinte: prima- parinti noi, a doua- bani, a treia- BAAANI!

| Fanatic a răspuns:

Sa-i inlocuiesti, si eu am parinti severi dar nu prea ai ce sa faci...trebuie sa astepti pana la 18 ani

| Ciuuf a răspuns:

Trebuie sa fii ca ei in plubic dar cu prietenii simte-te altfel...cand sunt plecati de acasa incearca sa te distrezi de una singura...eu fac asta+si eu am parinti asa!crying

| adutzz a răspuns:

Salut, in primul rand depinde ce fel de varsta ai, dar cel mai bine este sa-i respecti si sa-i iubesti asa cum sunt, incearca sa le faci pe plac dar la randul lor si ei sa-ti faca pe plac cu ce se poate bineinteles, de exemplu invata la ceva test, ia o nota buna si spune-le sa te lase macar cu 40 min mai mult in oras pentru ca totusi te-ai straduit la test, cel mai bine ar fi daca le-ai castiga increderea fa-i sa-si dea seama ca uneori te descurci singura si cel mai important ar fi daca nu ai veni din oras intr-o stare foarte proasta, pentru ca asa sigur vor fi si mai severi. respecta regulile lor, dar incearca sa vorbesti cu ei cand sunt in toane bune sa iti respecte si ei cel putin jumatate din dorinte, bineinteles, daca tu iti doresti sa bei si sa fumezi nu le vor accepta, dar poate ca vor accepta sa stai mai mult afara seara sau chestii de genul asta. bafta.

| Bubulinaazz a răspuns:

Nu ii baga in seama, si fa ce vrei tu happy

| Blagandrey a răspuns:

Este bine daca ai parinti severi vei primi o educatie corecta si o sa vezi ca va fi mai bine asa. O sa vezi dupa ce pleci de acasa o sa iti fie cel mai dor de ei deoarece un copil care are un parinte server de exp mama o sa ii fie cel mai dor de mama cand pleaca. Ascultama pe mine iubeste-ti parinti asa cum sunt chiar daca nu ii suporti.

| maresal a răspuns:

Fa ce zic, si distreaza-te pe ascuns! \m/ Nu le zice nimic ca se enerveaza.

| cezi2002 a răspuns:

Buna! poti sa-i asculti si pe urma vezi daca s-a mai schimbat ceva la ei, o poti ajuta la treburile casnice pe mama ta si cam atat.Bafta!