| AnToOniiia a întrebat:

Ce sa fac ca sa ma despart de actualul, dar fara sa-l ranesc? SUntem impreuna de o saptamana si nu imi da motive de cearta, doar ca eu inca il mai iubesc pe fostul meu si aman2 am vrea sa ne impacam. Adevaratul motiv nu il pot scoate la iveala pentru ca mi-as pata rau de tot reputatia (asta nu ar fi primul baiat pe care l-am parasit pentru acelasi FOST). PLS niste idei happy Cele mai tari primesc FUUNDAA big grin Dar rasp repede

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Este foarte usor sa dai cu "şutul", asa, cand iti convine tie, dar cand ai inceput noua relatie, de ce nu te-ai gandit la "fostul", la dragostea adevarata ce i-o porti, ca sa-l poti indeparta din capul locul pe "amaratul" actual. Ce vina are el, ca tu nu esti stabila in sentimente? Te gandesti la reputatia ta? Ha, ha, ha! Zau, ma faci sa rad! Te rog, fii o domnisoara serioasa, revizuieste-ti atitudinea in privinta alegerii prietenilor, lasa fiţele la o parte, lasa-l pe fostul si pe actualul, ia o pauza de primavara, cugeta adanc si apoi porneste pe un alt drum, un drum in care sa dai sperante, dar nu desarte, unei noi prietenii. Si inca ceva: crezi, ca o aţa, care are mai multe noduri, este mai rezistenta decat una noua?

| Enigmă a răspuns:

Fa o fata de curva.
Mersiwinking

| ταξιδιώτης a răspuns:

Cu sinceritatea pierzi multi "prieteni" sau iti faci multi dusmani, dar castigi ceva f important...respectul de sine.

| AnGeL a răspuns:

Daca ii spui ce simti pentru fostul prieten poate ca va intelege, iar daca nu asta e viata trebuie sa MEARGA MAI DEPARTE

| Jelly_7813 a răspuns:

Pai.spune-i ca iti pare rau da nu o sa mearga intre voitongue

| MarinaElkhatib a răspuns:

Wow grea situatie a sa iti spun ceva ary desi nu e prima data cand faci lucrul asta problema este ca daca te-ai desparti si de actualu pentru acelasi fost e o mare greseala asculta aici scumpa nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard pentru ca asa o sa faci la infinit si reputatia iti va fi patata cu siguranta parerea mea este sa iti incepi o viata noua cu actualu si sa o lasi balta cu fostul pentru el te va rani in nenumarate ori si asta nu e bine deloc asa am patiti si eu si am ramas cu vrabia si imi este foarte bine cu ea decat cu cioara intelegi mult succes popks

| deedeelina a răspuns:

Fii sincera cu el! Asta poti face! Stiu ca e greu, dar e mai bine decat sa-l minti iar apoi sa te vada pe strada cu fostul. O sa te judece gresit si o sa zica, ca ai fost o tipa fara inima, fara sentimente. Spune`i exact ce simti! Nu uita ca daca`l minti, adevarul va iesi oricum la ivealawinking >big grin

| buburuza2 a răspuns:

Asa am patit si eu cu un baiat care eram de 2 zile dar stii cum sa facut ca frasuu s-a bagat intre noii si ii zice ca il va para la parintii daca nu se desparte de mine si eu am zis da bine ai liber asa am scapat de el dar foarte greu o saptamana intreaga nu mai vb cu nimenii dar nah nu puteam sa stau langa unu care nu il suport || te sfatuiesc sa ii zici in fata cea ce simti va intelege daca nu cauta motivewinking || sunt o gramadda: inselatul, nebagarea in seama laughing mai multe sper ca te-am ajutat || funnda?:X