| gina_7603 a întrebat:

Ce sa fac ca sotul meu sa nu mai bea, ce medicamente pe baza de plante sa ii dau sau ceaiuri

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca-i dai un ceai sau o pastila, si el va bea in continuare, reactiile adverse pot fi faale.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu poti sa-i dai nimic antalcool atata timp cat el nu renunta la alcool. Du-l la un psihiatru, acestia au tratamentul specific pentru dezalcoolizare. Singura problema este ca sotul tau trebuie sa coopereze si sa-si doreasca si el sa renunte la alcool.

| Borgir a răspuns:

Astea sunt raspunsuri evazive.De ce nu incerci sa intelegi ce il determina sa bea? Orice efect are o cauza, gaseste cauza, inlatur-o si efectul dispare.E simplu.

| DrinkMySoul a răspuns:

Daca el nu are vointa atunci va bea in continuare. Sunt medicamente dar nu stiu cum sn dar stiu daca incep tratamentul se vor simti rau si vor renunta imediat la tratament.