| Helvete a întrebat:

Ziceti-mi si mie va rog niste medicamente care se elibereaza fara reteta sau pe baza de plante impotriva anxietatii big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doar.eu a răspuns:

Http://www.naturashop.ro/stresstame-p-1145.html StressTame...si eu am incercat mai multe medicamente impotriva anxietatii pe baza de plante, dar asta a fost cel mai bun.Desi pretul este mai mare.
( ps: urmeaza si sfatul lui mayasul)

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sedativ PC! Nu creaza dependenta! Dar intreaba doza pentru varsta ta!

| fabiola a răspuns:

Iti mai recomand tinctura de valeriana si ceaiul de tei cu sunatoare!

| hamsterx a răspuns:

Go to plafar.intrebi si gata. cei d acolo te pot ajuta cel mai bine pentru ca ei stiu ce iti trebuie. pup:*

| smaranta a răspuns:

Incearca Relaxirem, se elibereaza fara reteta si contine valeriana si floarea pasiunii.

| biancag a răspuns:

Mai multe detalii despre anxietate precum si un supliment alimentar pe baza de plante (5 HTP) poti gasi la adresa http://www.tratamente-boli.com/tratamente-anxietate.html
Sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca te ajut eu cu altceva. Cauta pe net : EFT si uita`te la clipuri, imi multumesti mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://video.google.ro/......ideosearch

uite aici :)

urmeaza pasii corect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=9l-VDOGqmd4

poti face exercitiile oricand, oricat, nu exista efecte secundare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...si eu am avut aceasta problema. Incearca 20 -30 de minute de sport usor seara, (mers pe bicicleta, plimbat vioi, aerobic usor, dans), omega 3, melatonina seara pentru somn, gaba - un aminoacid relativ scump- 69 lei, dar fara a lua alte antidepresive sau anxiolitice, rugaciune, planuri de vacanta, reamenajare casa, orice iti distrage atentia. Daca insa simptomele sunt acute sau genereaza atacuri de panica, nu este o rusine sa ceri sfatul unui specialist si sa mergi pe psihoterapie. Succes!

| soporaeternus a răspuns:

. cred ca ceaiurile sunt cele mai perfecte pentru tine, ai putea incerca niste ceai de tei, niste masaj somatic cu un ulei de trandafir, poti aprinde niste niste lumanari si betisoare parfumate in mediul tau inconjurator, sa ai un mediul cat se poate de placut, sa ai un anturaj pozitiv, si muzica ambientala(sounds of the forest). nu cauti metoda cea mai usoara, medicamente.