| pinkflower a întrebat:

Ce sa fac?crying Parintii mei tot se cearta din cauza banilor. Mama e la facultate si anul viitor termina si ii trebuie bani. Ea lucreaza undeva si primeste doar 6 milioane iar tata face mai mult dar trebuie sa mai plateasca niste datoriii si atunci se cearta ca tata nu vrea sa ii dea bani.
Au ajuns si la batai, tata o bate pe mama si altadata mai si spun ca divorteazacrying.

Pe mine ma doare sufletul si sa scriu aceste randuri dapai atunci cand ii vad.
Ce sa fac ca nu mai suport? crying

Răspuns Câştigător
| SociallyDepressed a răspuns:

Hey!
Am trecut şi eu prin asta doar că la o vârstă mult mai fragedă decât a ta.Şi părinţii mei se certau în fiecare seară din diferite motive iar eu, eram mică...cred că aveam vreo 8 ani maxim, nu puteam dormi noaptea din cauza certurilor lor.Mă durea inima de fiecare dată când auzeam din camera mea căte o lovitură pe care tatăl meu i-o dădea mamei mele.Trăiam în frică şi în acelaşi timp vroiam să merg, să o ajut pe mama mea.Se calmau doar în momentul în care îmi făceam curaj să intru în cameră doar ca să nu-i văd cum se ceartă dar dupa ce ieseam iar începeau.Acum sunt desparţiţi iar eu sunt când cu mama, când cu tata.Nici tatăl meu nu vroia să-i dea bani mamei mele pentru facultate pentru că el nu a făcut-o, de fapt a făcut doar 8 clase şi nu vroia ca ea să ştie mai multe ca el,să-i fie superioară de aceea nu-i dădea bani.Dar aici nu e vorba despre mine. Vroiam doar să îţi arăt că nu eşti singura care trece prin asta.
Încearcă să vorbeşti cu un adult apropiat ţie.Cel mai bine o rudă cu care amandoi să se înţeleagă bine şi să îi explici ce se întâmplă,şi că nu îţi convine situaţia şi roagă-l să vorbească cu ei,să le spună că nu e bine ce fac, să se gandească şi la tine că doar eşti fata lor, rodul iubirii lor.Ar trebui să lase certurile şi să se gândească şi la tine pentru că dacă ei se despart tu vei fi cea care va suferi. Sper să se rezolve problema.Ai grijă de tine.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ta si-a schimbat standardul de viata, fiind la facultate, si poate a vazut si diferenta intre fantii de peacolo si prostul de acasa.asta daca tatal tau nu are facultate.dovada de slabiciune, nerespectarea legamintelor si goana dupa bani si toale luxoase ale mamei tale, apucatura nu prea ortodoxa.

| tiriboxi a răspuns:

Buna recomandarea mea este sa poti propune o solutie viabila parintilor tai in vederea dapasirii situatiei critice din domeniul financiar cu ajutorul meu pentru mai multe detalii contact detalii tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

| PufffRozzz a răspuns:

Buna.

Chiar imi pare rau pentru tine si sincer as vrea sa te ajut. Ai putea sa ii spui mamei tale sa incerce sa se inteleaga mai bine cu tatal tau. Daca parintii tai vor sa divortete, tu ar trebui sa fi fericita pentru mama ta, deoarece aceasta nu va mai fi nevoita sa suporte bataile tatalui tau.

Ai putea sa le spui sa faca un imprumut la banca. Sau tu aii putea sa speli masini sau sa plimbi caini, iar daca esti destul de mare ai putea sa imparti pliante.

Sper ca te-am ajutat.
Succes.
Sper sa rezolvati. Astept un mesaj de la tine sa imi spui cum mai decurg lucrurile. Te pup!

O zi buna happy

| Miriapod007 a răspuns:

Si eu patesc la fel dar totul se petrece cand sunt eu la scoala si nu pot sa fac nimic dar cand sutem acasa si eu si fratele meu mai mare nu se atinge tata de mama si lunu mama se duce si depune dosarele de divort

| AliiiMaddy a răspuns:

Nu prea cred ca ar trebui sa faci ceva nu sh sincer dar e destul de delicata situatia...mai ales pentru tine.per sa treci cu bine peste acestea.

| danpetrica1 a răspuns:

Si eu am asa parinti si tata o bate pe mama si plang uneori si eu si iti dai deama ca tata e mare si are pumni grei eu am solutia sa intervii si sa zici ca nu asa trebuie sa se commpoarte doi parinti si nu iti fie teama ca un parinte dintr-o cearta nu are voie sa bata un copil si cine mai vrea modalitati sa ma contacteze pe id-iul:danbotezatu2