| Kornuletz540 a întrebat:

Ce trebuie să faci pentru a-ți crește mult stima de sine?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Simplu: Să realizezi ceva, nu să aștepți să-ți pice din cer.

"în 17 August | Kornuletz540 a întrebat:
Există aplicații sau jocuri pe telefon prin care să faci bani de buzunar gratis, fără să depui sau să investești nimic?"

| RaduRobertRO a răspuns (pentru johnnny123):

"fără să depui sau să investești nimic?" --- super! happy

10 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Sală
Să reușești în carieră
Să ai familia ta

| cristimihailov a răspuns:

Sa crezi in tine?
Africanii omorau un leu.
Indienii americani un urs...

| Lioana a răspuns:

Sa faci tot, dar absolut tot ce tine de tine, sa faci ca lucrurile sa mearga bine pentru tine si pentru cei din jurul tau si sa nu faci lucruri imorale sau ilegale.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde din ce iti derivi tu stima de sine pentru ca nu toti oamenii sunt la fel. Pentru unii e importanta familia, pentru altii e importanta sa arate bine, sa fie respectati in comunitate, sa aiba performante academice, sa mearga la biserica etc.

Daca vrei sa iti cresti stima de sine trebuie ca prima data sa intelegi ce e important pentru tine iar mai apoi sa lucrezi la acel segment incat comparatia din capul tau intre tine si ceilalti sa fie mai degraba pozitiva decat negativa.

| CleanHeart a răspuns:

Sa te pui in cea mai buna valoare a ta

| DeMicUnCălător a răspuns:

Sa te iubesti pe tine insuti mai mult decat il iubesti pe dumnezeu. sau mai mult decat iubesti pe oricine altcineva din viata ta, aici include-o si pe Mamica ta care te-a tinut in brate si te-a pupat cand ai intrat in clasa-ntai.

| RaduRobertRO a răspuns:

E mult de zis, totul este in mintea ta. Iata aici un articol zic eu ok ca sa te lamuresti https://isanatate.ro/cum-sa-ti-cresti-stima-de-sine/ dar primul pas este sa te intelegi tu pe tine, ca sa stii ce ai de facut dupa.