| ihavenoidealel a întrebat:

Ce trebuie si ce nu trebuie in relatia cu parintii?
ex : trebuie sa-mi respect parintii
NU trebuie sa ii jignesc.
P.S. : sa fie scurt si la subiect.
dau funda!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aici nu se fac teme de școală.
Copii trebuie să asculte de părinți.
Pa, pa.

| anonimg a răspuns:

Daca-L vei respecta pe Dumnezeu iti vei respecta si parintii; daca Il vei iubi pe Dumnezeu, iti vei iubi si parintii.

| grab a răspuns:

Respectul pe primul loc.
deschiderea si relaxarea in discutie la fel de important. discuta cu ei deschis, cere-le parerea si banii fara menajamente.
nu te ascunde de ei ca te tradeaza fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii jigni, lovi, minți, înjura, sfida.
Dacă ei te supara cu ceva, întâi pune-te în locul lor, și dacă consideri ca exagerează, spune-le frumos ce nu iti convine și ce soluție ai găsit...

| Dante30 a răspuns:

In primul rand nu pot raspunde pe scurt!
Nu e un subiect ce il pot dezbate in 3 cuvinte si gata!
Recunostinta si respectul sunt necesare mai presus de orice, deoarece si-au investit in tine dragostea, banii si mai presus de orice alta resursa timpul lor, timp care e nepretuit pentru orice fiinta umana, ceea ce nu trebuie sa faci si subliniez NU TREBUIE SA FACI NICIODATA, e sa devii razvratit/a, fara ei nu ai avea nimic din ceea ce ai, insasi existenta ta nu ar fi fost posibila fara ei in definitiv nu ai avea nimic!
In principiu nu ii judeca, incearca sa le fi alaturi si uita-te mai departe de ceea ce iti vad ochii uita-te la sufletele lor.

| Alexandraaq a răspuns:

Https://www.google.ro/......Https?/url
Cred ca te-ar putea ajuta :)!