| Costinnicusor2296 a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu nevoie de o parere dpdv al relatiilor ca poate sunt eu mai pesimist si totul pare ok…deci povestea sta in felul urmator: sunt cu cineva impreuna de aproximativ jumatate de an si de o perioada de timp "refuza" sa facem dragoste pe motiv ca e obosita si argumentand (asta doar o singura data) cu: "daca preferi sa stau si doar tu sa-ti faci treaba fara sa ma implic, putem sa facem asa..si mi se pare mie cam "ciudat".Un al 2 lea lucru ce mi se pare ciudat este ca are luminozitatea pe minim cand este langa mine si telefonul mai mereu il ia dupa ea la baie(uneori mai foloseste blit-ul ca sa verifice impuritatile de pe fata) voi ce parere aveti dupa acest lucru? Ce sa cred?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Foarte bine atunci.Pai uite ca ar fi fost necesar, zic eu, sa mentionezi si acest detaliu.Nimeni nu vrea sa faca sex in casa parintilor.E pur si simplu dubios.Probabil ca tot ce tine de interactiunile intime va sta altfel cand aveti locusorul vostru? Nici nu exista optiunea de silent ca la telefoane asa ca...laughing

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cea din comportamnetul tau nu-i place si nu are chef de aceea te refuza.
Sau poate are pe altul care se implica mai mult in partida si chiar o satisface sexual, preferandu-l pe acela.

| Costinnicusor2296 explică (pentru Violleta2022):

Ai idee daca mai sunt si alte indicii, pe care trebuie sa le mai analizez?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Costinnicusor2296):

Discuta cu ea si intreab-o direct si sincer, ce o deranjeaza la tine, care sunt motivele pentru care te respinge sau se comporta atat de indiferent, pentru ca nu este nromal asa comportamnet, maia les cand pretinzi ca iubesti acea persoana, apai nu faci sex din lehamite cu ea, sau ca-i esti datoare... ceva nu este in regula cu femeia asta, ori are pe altul la care ii fuge mintea, ori nu o satisfaci sexual, ori nu-i faci preludiu, ori nu o mai atragi samd.
Motive sunt multe, dar este posibil ca noi sa nu le ghicim taman pe acelea, de care ea te respinge.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din ce scrii tu intuiesti ca e vorba de un caz clasic de inselat, insa poate mai intelept este sa nu sari asa la concluzii pripite? Nu ai mentionat absolut nimic despre ea, despre stilul ei de viata, sanatate sau munca si altele aspecte importante aici. Apoi, tu contribui la cele trebuielnice prin casa sau o lasi doar pe ea? Dupa ce vii obosita de la lucru si vezi ca celalalt freaca menta pe canapea nu iti arde de niciun sex.Preludiul incepe inca din timpul zilei, retine asta.Nu te poti astepta sa i se aprinda flacara pasiunii daca ziua ei este groaznica. Vorbeste cu ea, comunicarea e deosebit de importanta intr-un cuplu sanatos.Altfel, veti ajunge amandoi sa presupuneti diverse si sa va acuzati in mod gresit, ranindu-va fara cale de intoarcere.Nu cred ca aceasta finalitate ti-o doresti.

Ea nu doreste sa te ocupi numai tu de partida de sex fiindca stie ca pe viitor e foarte probabil sa apara frustrari din partea ta, tocmai din cauza aceasta.Repet, discutati sincer, cand sunteti in toane bune, preferabil nu pe un ton acuzator, si cautati o rezolvare.Bafta.

| Costinnicusor2296 explică (pentru dullcat):

Buna, de mentionat despre ea, are un stil de viata mai sedentar in afara de munca si casa nu prea face multe lucruri iesite din evidenta..seriale si stat in casa.Despre treburile prin casa, eu o sustin in toate lucrurile casnice(curatenie, mancare, cumparaturi) gatesc eu cand ea nu se simte bine, ea munceste ca si lucrator comercial intr-un magazin de haine din Sibiu, iar eu pe partea de mentenanta la o firma electrica, nu sunt genul de barbat sa stau sa lenevesc pentru ca sunt constient ca trebuie sa muncim pentru visele noastre si sa ne sustinem reciproc.Am comunicat cu ea si mi-a detaliat ca din cauza parintilor ca sunt in aceeasi casa s-ar feri si ca nu are starea necesara si prefera seara sa stam in pat si sa discutam uitandu ne unul la celalalt pana adormim. Nu am idee ce sa mai cred

| dullcat a răspuns (pentru Costinnicusor2296):

Foarte bine atunci.Pai uite ca ar fi fost necesar, zic eu, sa mentionezi si acest detaliu.Nimeni nu vrea sa faca sex in casa parintilor.E pur si simplu dubios.Probabil ca tot ce tine de interactiunile intime va sta altfel cand aveti locusorul vostru? Nici nu exista optiunea de silent ca la telefoane asa ca...laughing

| adryang78 a răspuns:

Ce înseamnă la tine "o perioadă de timp"? Se întâmplă oricui să aibă o perioadă mai stresantă, libidoul scăzut sau pur și simplu o stare de oboseală pe fondul carenței de fier, magneziu etc.

| Costinnicusor2296 explică (pentru adryang78):

Aproximativ 2 saptamani inseamna perioada

| adryang78 a răspuns (pentru Costinnicusor2296):

Două săptămâni nu au mare importanță. Primul pas este să discuți cu ea deschis. Faptul că își ia telefonul pretutindeni nu înseamnă nimic, cu toții facem asta, nu? happy Suntem dependenți de telefoane, asta e o realitate.
Nu te arunca la concluzii, ăsta e sfatul meu. Într-o relație contează foarte mult comunicarea. Pune problema pe tapet și întreab-o direct dacă e doar ceva temporar sau nu se mai simte atrasă de tine.