| blairelovesmusic a întrebat:

Cine este mai important pentru un barbat? Sotia sau familia?

9 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Sotia e mai importanta, sau ar trebui sa fie...

| CodrutElian1990 a răspuns:

Familia este formata din sot, sotie si copii. Parintii si fratii fac parte din familia largita, dar pe primul plan trebuie sa stea sotia si copiii, deoarece cu ei traiesti zi de zi.
La mine armonia este in intreaga familie largita - si este destul de mare - dar intimitatea este data de familia restransa: sotie si copii.

| Lukasssz a răspuns:

Parintii normal, doar ei te-au dat viata nu as renunta pentru nimeni la ei.

| Vântulalb a răspuns:

Sotia nu face parte din familie?!
Ce intelegi tu prin "familie"?

| Saiko10 a răspuns:

Sotia este familie.

| BloodyLips a răspuns:

Ma-sa de cele mai multe ori.

| Dolila a răspuns (pentru BloodyLips):

Susțin ce spui. Se întâmplă și asta...

| Hope1992 a răspuns:

Vezi parerea carui barbat te intereseaza si intreaba-l direct. Aceste intrebari sunt deja sacaietoare, desi frumos din partea mea ar fi sa ma uit si sa merg mai departe.
Oamenii sunt DIFERITI.
Am auzit si cazuri cand barbatii deveneau gelosi pentru ca sotia lui isi petrecea timpul cu bebelusul. Femei care si-au parasit familia pentru un barbat oarecare.
Daca barbatul e barbat important pentru el va fi iubita lui care ulterior ii va fi sotie si desigur ca si copiii lor. E bucatica din el si din iubita lui, de ce nu i-ar iubi? Dar sentimentele de a se aseza vin cu timpul.
Intr-o familie nu e totul roz si nu o sa fie niciodata, important e ca sotii sa se se iubeasca intre ei, mai important e zic eu sa se si respecte si sa iti creasca frumos familia ca acolo sa isi gaseasca linistea.
Toate cele bune!

| Alinailies a răspuns:

Eu consider ca pentru fiecare, cea mai importanta e propria familie.
Ok, conteaza si parintii si fratii/surorile dar nu la fel de mult ca familia intemeiata de fiecare.
Pt mine familia e cea mai importanta(copiii si sotul), doar ei conteaza.