| mgtow a întrebat:

Cred ca o sa ajung sa ma satur sa o tot aud pe maicamea cand aduci o fata in casa sau ca ai sa gasesti pe una si o sa te faca cum vrea ea numai ca sa o ating ii zic nu vei avea nepoti niciodata, si face urat cand aude. Mi-ar cadea rau sa o trimit in Romania cand as implini 30 de ani pentru ca e o varsta in care ar trebui sa traiesc fara mama in casa, partea buna e ca imi pregateste mancare pentru camion sa am la mine si mai face treaba in casa. Eventual sa astept pana iese la pensie sa o trimit in tara sau ce pot face? Am gasit un apartament de un dormitor cu garaj si beci numai bun pentru mine acum nu stiu 60 mp pentru 2 persoane mi se pare putin...

9 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Si totusi observatia mamei tale este corecta: ce faci cu femeile? E vorba de viata ta. Pana gasesti una ia un an, poate doi. Mai stai cu ea un an si dupa inca un an aproape faceti nunta si inca un an sa vedeti daca e ok si 9 luni pentru puradel. In happy path arata vreo 3 pana la 6 ani.

Varsta 33...36 de ani. E cam la limita.

Poate ar trebui sa te gandesti ca are si ea dreptate. O dreptate pe care nu o vezi acum.

| mgtow explică (pentru cristimihailov):

Dreptatea nu prea o vad. Nu stiu omule dar am o repulsie asa fata de femei neincredere pentru niste chestii din trecut. Singur e diferit alta viata sa stii

| cristimihailov a răspuns (pentru mgtow):

Poti sa o iei cum spui tu. sa iti asculti gandul si sa fii singur.

Dar poate ar fi o aventura macar sa incerci. Si bondarul se aseaza. Cam asa e natura.

Si cum spunea nenea acela destept, ce nu traiesti la timp, nu mai traiesti niciodata.

Nu face aceleasi greseli pe care le-a facut si el. Ca el a devenit filozof din cauza asta.

Lasa trecutul deoparte. E usor de spus. E greu de facut. Dar iesi odata din banda de comfort.

La batranete vei avea doar amintirile. Imbratisari frugale, mii de km de autostrada si semafoare. Asta iti doresti?

E momentul sa incepi sa rezolvi problemele pe care le-ai evitat in viata.

Este adevarat ca este alegerea ta. Dar si regretele vor fi tot ale tale. Si vor fi amare... tare amare.

| Emma30555 a răspuns:

E viata ta, o trăiești cum vrei tu.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ești pămpălău.

| mgtow explică (pentru BuLaNNNeL):

Tu n-ai ce face din cate vad

| immaBeast a răspuns:

Pai...ai zis ca ai aproape 30 de ani, de ce trebuie sa-i mai dai mamei tale explicatii?
Esti un om matur, traiesti asa cum doresti tu sau traiesti dupa regulile mamei tale?
Traiesti viata dupa regulile pe care ti le faci tu, nu dupa regulile altora.
Ai perfecta dreptate, n-ai de ce sa te casatoresti / sa ai prietena, personal nu vad niciun motiv sa investesti timp, bani si sacrificii intr-un om care te poate parasi cand te astepti mai putin.
E femeie batrana, ea inca gandeste dupa regulile din trecut, regulile din tinerete unde oamenii nu erau asa educati si credeau ca este foarte important sa-ti gasesti un partener / partenera.
PS : Faza cu ti-ar parea rau sa o trimiti in tara ca nu iti mai gateste tie si iti face curat...a fost cam penibila, hai omule, ai 30 de ani, ce naiba?! laughing)
Pune mana si invata sa ai grija de tine, nu vrei femeie in casa dar vrei sa ai pe cineva care sa iti faca mancare / spalat etc. laughing

Răspuns utilizator avertizat