| RAY a întrebat:

Credeti ca de la o varsta ( 28 de ani ) trebuie sa te gandesti sa isi faci o familie? mai reprezinta ideea de familie un scop in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Întemeiezi o familie atunci când simți că e momentul. Unii au gândurile astea pe la 20 de ani, alții pe la 30-40.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu. Omenia s-a schimbat asa mult incat nu se mai mentine bine o familie in picioare. Viitorul va fi insotit de oameni si roboti pentru ca intre noi ne intelegem doar pe interes profesional

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Iti faci daca vrei, daca consideri ca asta te face sa te simti fericit si implinit.
Nu te iei dupa ce zici lumea daca tu vrei cu totul altceva.
Doar nu mai ai mentalitatea care era in 1989...
Daca raspunsul e da si vrei sa iti faci, nu te grabi si vezi ce fata alegi.
Poate ai cunostinte care s-au grabit si la 2 ani maxim au divortat.
Gandeste-te bine dar nici prea mult nu sta, doar nu faci copii la 30 si ceva de ani.
E ok si pentru ei daca au parintii tineri.
Succes!

| Adry05 a răspuns:

Daca vrei. Nu e un obiectiv pentru toata lumea.

| Freya1 a răspuns:

Pentru mine este foarte important sa imi intemeiez o familie si chiar am de gand ca pe la 25 sa fac un copil deci pana atunci incerc cum pot mai bine sa imi creez o stabilitate

| RAY explică (pentru Freya1):

Cat ai in prezent naty?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

In martie fac 23

| RAY explică (pentru Freya1):

Multi ani, multa bafta, e usor sa devi mamica, ai grija cu cine faci acel copil, sa ai o garantie de viitor, rar oamenii de calitate in ziua de azi

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da stiu sa zic acolo 25 26 cam asa dar sa am cat de cat stabilitate ca pe urma daca a fi sa nu ma mai inteleg cu cel cu care imi fac copilul asta e nu oblig pe nimeni sa stea langa mine da sa stiu ca am ce sa ii ofer

| Emma30555 a răspuns:

Dorinta asta nu cred ca are legatura cu varsta. Eu nu consider ca te simti mai implinit daca te casatoresti

| Nemessys a răspuns:

Gandeste-te la aia care fac facultate ani buni, cati ani crezi ca au atunci cand termina? Si imediat dupa ce se termina, se casatoresc? Nu prea cred. (asta este in cazul in care te simti cam,, batran" pentru asa ceva) >

Depinde. Daca tu simti nevoia sa ai o familie, de ce nu? Oricum, fata nu trebuie sa fie de aceeasi varsta cu tine. Poate sa fie si mai tanarawinking si poate sa fie genul ala de fata care vrea ceva serios. big grin si... acelasi lucru, adica o familie. happy

| RoCkKiD a răspuns:

Nu e neaparat sa iti faci o familie daca nu vrei, nu trebuie sa te casatoresti daca nu vrei si nu e nici o lege care te obliga sa ai copii. Alegerile iti apartin si trebuie sa faci pasul in momentul in care crezi tu ca esti gata ia asta poate fi la 20 la 30, 50 sau niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci ce simti si ce iti doresti, ce treaba are daca ideea de familie reprezinta sau nu un scop in ziua de azi? De ce tot avem tendinta asta sa ne luam dupa majoritate? Daca majoritatea oamenilor se arunca de pe bloc, hai sa ne aruncam cu totii..ca i mișto si se poarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred, o datã ce iti faci o familie nu mai esti pe primul loc, mai bine intemeiezi o familie mai incolo, deoarece ai o experientã mai multã de viatã si sti cum sa-ti cresti copii mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau familie, ma fac sclava sexual, si eu vreau sa rămân virgina pentru tot restul vietii!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Misto

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

E bun si sclava daca iti place, fiecare cu cel doare.Si cum planui sa ramai virgina?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ooo stai usor Eva.

| Kogaion a răspuns:

Familia a fost, este si va ramane stalpul societatii, familia mereu va avea un scop, eu personal nu imi pot imagina viata fara familia mea aproape, dupa parerea mea singur nu poti rezista, mereu vei avea nevoie de cineva care sa te sprijine, chiar daca tu zici ca ai mereu prietenii aproape, niciodata nu se pot compara cu familia ta. Nu te lasa manipulat de media din ziua de azi, daca esti putin curios si vei cerceta, toti cei care ataca familia din ziua de azi, au o familie la care tin foarte mult si cauta tot timpul sa o mareascahappy

| Mirris a răspuns:

Cred ca e o implinire sufleteasca.

| xSega a răspuns:

Scopul în ziua de azi il reprezintă banii

Răspuns utilizator avertizat
| gaiba1 a răspuns:

Esti cel mai edgy utilizator de pe TPU