| laura000 a întrebat:

Credeti ca e nepotrivit pentru o femeie maritata sa mearga la mare fara sotul ei (din cauze pur obiective), dar sa fie insotita de prietena ei cea mai buna si sotul acesteia? ar avea de ce sa fie gelos sotul ramas acasa?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e deloc normal aia daca barbatul acelei femei care pleaca fara el sa fie de acord (avand incredere in ea) sa o lase si asa nu se punea problema.

| thealchemist a răspuns:

Nu, asta daca nu sunt si alte motive sa fie gelos.

| Libelle a răspuns:

Da,uite femeia asta se duce la mare cu prietena si sotul ei,dar numai ei sunt pe plaja?
Nu.
De ce nu mege si el? daca nu poate, normal ar fi ca sotia sa inteleaga, si sa amane

| costin1306 a răspuns:

Nu mi se pare nepotrivit dar depinde de motivul pentru care el sta acasa, daca sta din motive de munca, gen, pare ca. cat despre gelozie, pe cine sa fie gelos? Inca nu a invatat ca nu trebuie sa pleci la mare ca sa ti faci de cap? Gelozia are si ea sensul ei.

| s4a a răspuns:

Timpul liber petrecut impreuna sau separat ar trebui stabilit de comun acord. Casatoria nu restrictioneaza modul in care-si petrec partenerii timpul liber, iar gelozia nu are nici o legatura cu acest statut. Probabil ca partenerii nu se cunosc suficient daca nu au incredere reciproca.

| lo a răspuns:

In principui nu ar avea motive de gelozie dar nu este exclus.Acum sotia ar trebui sa vorbeasca cu sotul ramas acasa, sa-i vada reactiile si in functie de asta sa decida.Plus de asta ar mai trebui sa se puna si situatia invers:daca ar pleca sotul cum i-ar pica sotiei?
Amandoi ar trebui sa se gandeasca la situatia aceasta pentru ca, chiar daca nu are o reactie imediata(gelozie, suparare)sa nu il apuce in viitor...

| CandyTetris a răspuns:

Depinde de cuplu.Cuplurile din familia mea niciodata cu au avut o problema cu vacantele separate(fiind mereu legati de servici sau alte treburi de genu', fiecare isi ia vacanta cand poate), alte cupluri insa(prieteni sau prieteni de familie) par de-a dreptul agasate de idee.Depinde de cat de deschis sau inchis la minte e sotul.Hope I helpedhappy

| ROCIO a răspuns:

Daca exista incredere nu are de ce sa fie gelos.