| LilianaAndreea234 a întrebat:

I-am făcut iar soțului meu criza de gelozie de data asta că a pupat-o pe prietena mea cea mai bună pe obraz chiar dacă era prietenește, când a venit la noi și ea era cu soțul ei. Si soțul ei m-a pupat pe mine tot prietenește pe obraz. Eu sunt o femeie foarte geloasă și nu îmi place ca soțul meu să atingă o alta femeie, el nu a fost gelos deloc când soțul prietenei mele m-a pupat pe obraz, în schimb am început să țip la soțul meu.El și-a cerut iertare îmbrațișându-mă. Oare am prea exagerat? Credeți că am exagerat din nou?

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu ai nici minima educatie de comportament (iti lipseste asemenea educatie inca de acasa).
Imbratisarile, pupatul pe obraz, pupatul pe maini sau strangerea mainilor sunt obiceiuri si manifestari sociale, in diferite medii.
Daca aeste forme nu s-ar practica, atunci lumea ar fi ca de roboti, fara sentimente.

| ania a răspuns:

Da, e exagerare.

| Simpatic a răspuns:

Eu va intreb un lucru pe cele geloase obsesiv, de ce va mai casatoriti si chiar de ce mai aveti un iubit?
Eu zic ca pentru cele ca tine, exista ca partener de viata o pisica si atat!
Daca va purtati ca Diana Sosoaca, nu va ganditi ca distrugeti psihic un om nevinovat?

No offence, pentru toate cele care sunt geloase ca si afectiune ma refer nu doar in cazul tau particular! Deci ma refer la toate "geloasele"

| Violleta2022 a răspuns:

Asta-i deja rautate si prostie, ca asa ceva nu se face intre prieteni, mai ales ca erau de fata ambii soti.
Ma rog, asta-i casnicia ta si dupa cum merge, cred ca-i sortita divortului mai devreme sau mai tarziu, fiindca tu esti bolnava de gelozie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut.
Săracul om.

| AliGab a răspuns:

Esti dusa rau. Nu inteleg cum reuseste barbatul tau sa stea langa tine

| ioana748 a răspuns:

Da, exagerati.
Sotul dumneavoastră nu realizează, nu face chestiile acestea cu vreo intentie ascunsa.
Face parte din categoria celor tactili.
Daca nu reusiti sa va echilibrati singura si sa eliminati posesivitatea si paranoia, incercati un psiholog. Va veti ajuta in primul rand pe dumneavoastră.
Domnul nu este jucaria dumneavoastră preferata.
Posibil sa nu i mai placa filmul,, Neveste disperate,, si sa iasa din context, daca descoperă ca s-a casatorit cu o persoana dezechilibrata si nesigura pe ea.
Trebuie sa aveti mai multa incredere in dumneavoastră.
Atat de multa, incat sa puteti trata multe cu intelepciune.
Zi linistita va doresc.
happy

| Lupică27 a răspuns:

Vine un nebun, arunca o piatra in apa si toti repede sariti dupa ea, nu vedeti ca e cont fals, cine stie cate a facut pana acum, deja a fost banat.

| sweetys a răspuns:

O duci prea in extrem. Fie vorba din batrani, daca vrea sa te insele, o face cu tine de mana. La un momendat o sa i se ia de geloziile tale si de manipularea asta ca sa obtii atentie de la el.

| Miruna333 a răspuns:

Da, mereu exagerezi, stii si tu asta. Nu stiu cum il lasi la munca sa respire langa altele, sau la magazin. Pe bune, schimba asta la tine, iti faci rau si tie si relatiei

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru1111199 a răspuns:

Ala e prea prost smr rolling on the floor eu daca imi faceai atatea figuri incontinuu si voiai cearta toata ziua sa mor de nu te dadeam afara din casa sa stau linistit,daca voia ala sa faca ceva te insela deja dracu. Daca era si ala ca tine sa inceapa cu gelozii doar pentru ca ai fost pupata pe obraz rolling on the floor,eu nu va inteleg ba la ce dracu te iei cu unu daca n-ai incredere in el? Ar trebui sa zici dracu mersi ca ai gasit unu care sa stea cu tine tinand cont ca habar n-ai scrii, tinand cont ca esti geloasa, asa ca termina cu geloziile ca s-ar putea sa plece si ala intr-o zi cand o sa i se iahee hee, ca sa intelegi si tu niciun barbat nu o sa te insele daca ii acorzi atentie, mai pe scurt ii dai pasarica din cand in cand nu te inseala, daca faci pe figuranta si nu mai faceti nimic deloc sunt sanse sa te insele.

| Marius846FM a răspuns:

Atentie mare la gelozie! este o boala care te distruge cu ani.

eu personal mereu am salutat femeile cunostiintelor.de exemplu, salut Maria strans mana ferm si gata la zile de nastere e super ok un pupat pe obraz stanga dreapta mi se pare ca face parte din chestiile sociale ale oamenilor si e super ok, nu ar trebui sa fi geloasa pe asta, de fapt cred ca aici e si alta problema poate sotul dau a dat-o in bara mai demult si acum nu prea mai ai incredere in el.

posibil nu stiu ce e intre voi cel mai bine discutati problema la masa la un vin vorbiti pe un ton calm si cautati solutii pentru chestiile cu gelozii. care pana la urma nu isi au locul. citez am fost cu o persoana geloasa 6 ani nu am reusit sa mergem in nici un concediu mereu ma intorceam de pe drum. groaznic si dezastruos!

| ___pCtu a răspuns:

Mie mi s au parut mereu deplasate saruturile pe obraz, prietenesti. adica n as pupa o eu pe gagica sa la prietenu meu din liceu, cum nici el n ar face o cu gagica mea, simplu. dai noroc sau bati pumnu, sau zici buna si atat.

| BereRodica a răspuns:

Depinde de cultura/mediu în care creste fiecare. Am experimentat și eu în trecut. Cred ca fiecare are discernământ sa înțeleagă dacă e atracție sau doar un obicei care l-a învățat în familie.