| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa am mai multa recunostinta pentru tot ceea ce am in viata mea si pentru tot ceea ce sunt?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Gândeşte-te cine te-a ajutat într-un fel sau altul ca să obţii ce ai, apoi încearcă să înţelegi care ar fi cele mai bune modalităţi de a te dovedi recunoscătoare faţă de ele. Şi nu în ultimul rând, înceară să le imiţi fiind de folos altora.

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Modul cum te comporti in societate
reflecta educatia si cunostintele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin eugaciune si post. Deschide ochii cand mergi pe strada la oamenii care cer un ban, la batrani singuri si bolnavi, la copii strazii, la animalele care isi dlresc iubire si un suflet sa le iubeasca. Mergi prin spitale sa vezi ceea ce acum nu realizezi, mergi in vizita la azile de batrani voluntariat. Si daca nici asta nu te va ajuta sa apreciezi. vorbim mai tarziu. Succes in toate si sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stai mai mult timp in lipsa acestor posesii.

Răspuns utilizator avertizat