| powergirl a întrebat:

Cum ati stiut ca copilul e pregatit de intarcat? ati avut parte de tamtamuri, urlete, tipete, rafuieli?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
am 2 ingerasi si ambii au fost crescuti cu lapte matern, baiatul s-a intarcat singur pentru ca nu se satura si fiind nevoita sa imi incep munca, a trebuit sotul sa il hraneasca cat timp eram la servici, asa ca a renuntat singurel, apoi cu fetita, la fel, la un an am inceput serviciul si tot la fel, ii dadeam san cand venea de la servici, nu am avut probleme cu ei, la fata am avut ceva probleme eu, se intareau sanii dar nu exagerat.
altii stiu ca se chinuie, dar la mine nu s-a pus problema.e cel mai frumos sentimen cad puiutul sta in bratele tale si se hraneste la sanul mameilove strucklove struck
O zi frumoasa sa ai si sa iti traiasca puiutul(daca ai)

| powergirl explică (pentru caramela):

Pai daca nu aveam nu puneam intrebarea la mine e problema ca eu la 2 ani incep lucru si pana atunci sunt mereu numai eu cu el, si nu vrea am incercat intr-o zi dar nu am mai rezistat nici fizic nici psihic de urlete si de zvarcoleli, nu statea nici in brate nici nu tacea macar 2 min, daca asa e sa il dezvat e nasol pentru mine si noaptea nu pot sa il las sa planga ca sotu merge la lucru si are nevoie de odihna nu pot sa il fac sa planga toata ziua si noaptea, mai e o problema nu bea lapte de vaca ca pana la un an am avut probleme cu el ca facea alergie dar acum e mare si nu ii place si nu bea nici pe biberon nimic nici ceai nu stiu cu ce sa-i inlocuiesc laptele matern daca nici ceai macar nu bea. acum ast sa imi treaca ranile de la san ca m-a muscat si vad eu ce metoda mai adopt mersi de raspuns