| NaturalLl a întrebat:

Cum fac sa nu ma mai rosesc la fata cand vorbesc cu o fata de exemplu.

Răspuns Câştigător
| cristygameru a răspuns:

Pur si simplu fii ambitios. Incarca sa fii serios.Gandeste-te " Pana cand o sa fiu asa de timid? Pana unde voi ajunge cu aceasta timiditate?" (Toti am trecut prin asta la randul nostru)winking

8 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Probabil asa e felul tau, putin mai timid. Intai trebuie sa iti faci curaj sa o inviti undeva si te vei obisnui cu ea si o sa iti fie mai usor.
Succes.

| Mayar a răspuns:

Imagineaza-ti ca vorbesti cu muma padurii big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi oameni patesc asta...
Incearca sa te gandesti ca nu patesti nimic daca vorbesti cu ea si mai gandeste-te ca e cineva apropiat, o verisoara, ceva.
Daca nu merge, acorda-ti timp, doar nu o sa te inrosesti tot timpul cand vorbesti cu ea
FUNDA? happy

| numesiprenume0 a răspuns:

Te gandesti ca e o persoana foarte apropiata sau ca e cineva care nu iti place.

| Trixy65 a răspuns:

Te gandesti ca acea fata e baiat.

| xAndreea244 a răspuns:

Gandeste-te pozitiv, incearca sa te gandesti ca o cunosti deja de mult timp, incearca sa razi cu ea si altele

| GardianulSufletului a răspuns:

Si eu patesc acelasi lucru cand vorbesc cu un baiat pe care il plac...ma rosesc toata.
Dar, parerea mea, cand vorbesti cu ea incearca s-a nu deschizi subiectul care te face s-a explodezi, nu mai fi atat de emotiv! Du-te la ea si vorbeste-i sincer...imagineaza-ti ca in fata ta nu se afla fata anumita, ci mama ta...cu ea esti deschis, nu? Ei bine gandeste-te ca vorbesti cu ea.