| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta in legatura cu rusinea? sad
De exemplu sunt foarte rusinos cand merg la magazin sau la scoala cand vorbesc cu diriginta(ma face sa rosesc laughing )
As vrea sa-mi dati niste sfaturi sau ceva ca sa nu mai fiu atat de rusinos. happy

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

Buna! a fii rusinos nu e nimic rau.incearca sa de stapanesti. e ok sa fii rusinos in fata unei fete(mai ales daca o placi), dar cu diriga nu ai dc sa fii rusinos(decat daca e una super sexYlaughing dar ma indoiesc). e doar o profesoara.sau la magazin. poate e un truc cam ciudat, dar daca te ajuta poti exersa in fata oglinzii.eu nu am incercat, dar am auzit ca da rezultate.asa iti vei putea vedea reactiile, si vei putea sa le stapanesti.succes!happy

2 răspunsuri:
| Dorinel a răspuns:

Incearca sa fii cat mai tupeist, nu stiu daca ai observat, dar daca esti rusinos pierzi multe. >big grin

| rOxy_6618 a răspuns:

Aa stiu cum e laughing
si eu eram rushinoasawhistling
cand eram intr`a 5 blushing

da pana la urma. mi-a zis o prietena: Fi` fata mai tupeista, nu mai fi` asa rushinoasa!

sh cu cat mi-a fost ea alaturi de mine` sh alte prietene am inceput sa fiu tupeistahee hee)

acum numa` tupeu am in mine;">.

sfatul meu ar fi.

Sa te cam stapanesti un pic.happy
cu diriginta nu stiutu` ce sa zic.
adica n`ai dc sa fii` rusinos cu eahee hee)

ea e ca a 'doua mama' happy

si la magazin.laughing
nu mai fi rushinos. ai sh tu un pic de Tupeu acolo`happy
ca nu cred ca esti asa rushinoshappy.
ce. acasa esti rushinos?
in familie?:S

nu credhappy!

cum esti cu familia ` asa fi` si la magazin`happy

Haide. pup:*