| FallenB a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa-mi cumpere un Apple iPhone 3G S?

Răspuns Câştigător
| Loretta a răspuns:

Ajuta-i pe ai tai la treburile gospodaresti si incearca sa nu-i superi, ia note mari, fii cuminte, poarta-te frumos... poate iti vor da niste banuti. Daca nu iti vor da suma intreaga poti si tu sa lucrezi bagand fluturasi publicitari in cutiile postale.

17 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Zi-le ca iei premiul intai! Si daca o faci s-a rezolvat.

| zanesiprintese a răspuns:

E o prostie de telefon! Mai bine iti iei alte avioane!

| und3c3ive a răspuns:

Mm avand in vedere ca esti fata de nota 10. si cuminte. Nu cred ca va tine de vointa lor. ci de banii pe care acestia ii au. Asa cum a zis si Adina vinde restul telefoanelor, iar daca mai e cazul sigur ei vor completa restul.Totusi e al 3-lea tongue Mai gandeste-te si la ei.

| Iulian03 a răspuns:

Zile ca toti copii de la scoala au.Sau incearca sa iei mereu note bune(9, 10)asta cred ca va merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa fata de catel( la mine merge)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau un telefon am unul si este bun dar... vreau unul mai scump si mai bun ce sa fac va rog help incerc sa scrang bani mai primesc mai strang dar pana la pretul dorit mai este crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de 16 sau de 32 GB? pe selectgsm.ro cel de 32 este 530 euro iar cel de 16 este 469 euro. sunt cele mai mici preturi de pe net pe care le-am gasit. SA AI GRIJA SA NU CUMVA SA IEI REPLICA, pe dualsim.ro se gasesc la preturi de patru - cinci - sase milioane, sunt niste chinezarii ieftine, crede-ma ca stiu despre ce vorbesc!

| Sp3ciaL0pS a răspuns:

Ii bati pana le sar bani din buzunar iei o lopata gasesti tuwinking

| MosCraciun a răspuns:

Spune-le asa: Luati-mi un iPhone!

| Moni. a răspuns:

De exemplu eu vreau sa imi cumpar o bicicleta noua.Stiu ca nu se poate compara cu ce vrei tu.Bicicleta pe care o am acum e buna, dar vreau una mai frumoasa.As vrea sa dau pe ea cam pana in 12 mil. Ce bani mai primesc eu, ii strang...macar sa ii ajut putin pe ai mei.Asta poti face si tu...sa stangi cati bani poti happy

| FallenB explică:

Am 12 ani, am note foarte bune -media 10 - sunt cuminte. Chestia este ca nu este scump, dar va fi al treilea telefon pe anul 2010 si asta e chestia. Multumiri anticipat!

| FallenB explică:

Thank you so much for all!

| FallenB explică:

Intrebare inchisa... Mi l-au luat...

| dany7 a răspuns:

Greu! acelasi lucru am patit si eu la mine no mers incearca la tine:spune-le ca nu-ti doresti nimic altceva, daca til ia nu vrei nici un cadou de ziua ta, poti sa le propui o afacere le zici cai ajuti in fiecare zi la ceva,, depinde cat de intelegatori suntbig grinbig grin

| Adina_6421 a răspuns:

Sa stii ca depinde de parinti.
Probabil ca ai tai sunt severi, buni, "saraci ", " bogati ". etc
Si felul tau de a reactiona cand primesti un cadou.
Cum inveti la scoala? Bine? Rau?
Sa stii ca acest " Apple iPhone 3G S " nu este atit de ieftin. Si nu tu muncesti pentru acesta. Dar, poti sa faci eforturi care parintii tai le-ar observa.
Infine. Eu cand eram mica, imi era jena sa ii cer ceva mamei : stiam ca nu aveam " destuii bani " pentru asa ceva.
Dar imi adunam alocatia. Fa la felwinking

Sper ca acum esti cu picioarele pe pamint. Este criza!

| Adina_6421 a răspuns:

Aaah. daca tu spui ca nu este scump. E bine.
Pai atunci vinde telefoanele care le-ai avut.
Sau le-ai stricat?
Daca le-ai stricat. va fi mai greu sa ii convingi.