| Sonni a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi cumpere un Apple iPhone 4S? Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| AndreiNicola a răspuns:

Sa fi cuminte, ascultatot si sa nu ii disperi la cap pentru ca se vor enerva bafta multawinking
Stiu ca e greu sa faci ceea ce tiam spus dar incearca si va merge stiu din propria experienta

| Bnss_Thk_1996 a răspuns (pentru AndreiNicola):

Si daca nu vor sati cumpere

17 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

La 14 ani vrei iPhone? La ce o sa-l folosesti, de curiozitate?

| Sonni explică (pentru unknownn):

Il vreau pentru camera de 8 Mp, Wi-Fi, aplicatii, design.

| unknownn a răspuns (pentru Sonni):

Nu ai facut cea mai buna alegere, mai bine iti iei o tableta daca il folosesti la Multimedia, si un aparat foto daca vrei sa faci poze.
De ce? Pentru ca am si eu un iPhone 4S si nu ma tine bateria mai mult de 3 ore daca-l butonez.

| trolololo a răspuns (pentru Sonni):

Deci eu nu recomand cumpărarea de Smartphone din mai multe motive: baterie care se duce repede, il cumperi de exemplu azi peste 1 săptămână apare un model mai bun și te zgârii pe ochi, ai sa folosești aplicațiile, camera maxim 1 luna după care ai sa te plictisești și o sa regreți faptul ca l-ai luat.
Îți zic din experiența.

In plus dacă vrei sa te dai mare, nu prea ai sa reușești, Iphone 4/s găsești la fiecare colt de strada, nu mai e ceva exclusivist ca înainte.

| mEr a răspuns:

Zi sa iti faca cadou de ziua ta, de craciun, ca ti-l doresti mult, za ca-i ajuti cu treburile prin casa, mai platesti o factura.

Iti urez succes!

La revedere!

| dragos9234 a răspuns:

Mama,tata daca nu imi luati in iphone 4s imi tai venele.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Simplu!
1. Învaţă de 10, menţine-ţi camera curată.
2. Timp de o săptămână, fă tu curat în toată casa, fii gospodar/gospodină; fiul/fiica perfect/ă!
3.Complimentează-ţi părinţii (ce cravată frumoasă are tatăl tau; ce bluză frumoasă are mama ta chiar dacă nu-i astfel)
4.Aminteşte-le cât mai des că îţi doreşti acel telefon, şi roagă-te frumos, dar frumos de tot să ţi-l cumpere!
Poate o să meargă!
Sper că te-am ajutat!
Baftă!

| ƒαηтαѕу a răspuns:

Pai,nu stiu incearca sa iei note bune la scoala, iar, daca iei deja incearca sa fii cuminte si sa nu faci prostii si sa ii rogi dar asa usor in fiecare zii sa le spui ca iti doresti mult si sa ii intrebi ce trebuie sa faci ca sa iti cumpere.Crede-ma va merge, ca, la mine a mershappy Bafta! happywinking

| agentul007 a răspuns:

Prima comditie ar fi sa aiba si banii necesari, tinand cont ca Iphone 4S 16 GB este cam in jur de 30 de milioane (3.000 lei).
Daca stii ca asta nu e o problema poti vorbii cu ei si ii intrebi ce trebuie sa faci ca sa iti ia telefonul respectiv.

| n1cknam3 a răspuns:

Pfff... un iphone 4s costa 27 de milioane, acum tu ca, copil de 14 ani din cate vad, esti constient de suma imensa a deviceului? esti constient ca pentru a primi un astfel de telefon trebuie la randul tau sa oferi niste rezultate exceptionale in general nu numai la invatatura, apoi, esti sigur ca parintii tai au destui bani pentru a'ti face mofturile tale, apropo, daca primesti 4s-u asa cum iti doresti si dupa prima saptamana il scapi pe jos si il spargi, ce faci?, stiai ca un produs poate fi dus in garantie numai si numai daca prezinta probleme si defectiuni din fabrica, nu si scapari pe jos si ecrane sparte,imagineaza'ti cum ar reactiona partintii la faza asta laughing), apoi esti sigur ca daca mergi la scoala cu el si un coleg te vede, sa zigem ca nu il fura dar pune pe altul mai mare sa te inghesuie dupa iesirea de la ore, ce faci? iti dai seama ca esti la punctul e a pierde sau de a distruge un dispozitiv pentru care nici macar nu ai muncit pentru al avea, este cumparat din banii parintilor tai care muncesc si tu practic nu ai nici un drept sa le ceri asa ceva, pentru ca tu, nu faci nimic pentru a primi un "salariu " din care sa iti cumperi ceva, tu esti elev si tot ceea ce ti se cuvine se rezuma la mici sume de buzunar, asta e doar adevarul, eu atat iti zic, acum priveste invers situatia, (cat castiga un vanzator de cartofi lunar si cat castiga un avocat lunar? ) intelegi, la stadiu asta esti tu, parintii au merite mai mari, tu ai dreptul doar sa ciupesti si asta nu o zic eu... o zice bunul simt si respectul tau fata de parinti, pe langa asta sunt telefoane android sau windows phone mult mai faine si mai fitoase decat iphone, la preturi mult mai acceptabile ca pret happy

| AxelL2k19 a răspuns:

1.fi ascultător si cuminte
2.invata bine
3. când sa zic ar veni timpul sa se mai duca pe la plimbare zile ce iti doresti
SECCES

| Anna1992 a răspuns:

Pai incearca sa fii mai atasata de ei, sa ii ajuti pentru a fi multumiti asa ai sanse sa primesti telefonul dorit, cred.

| lucia123 a răspuns:

Si eu am vrut acelasi telefon big grin si l'am si primit. trebuie sa fi cuminte si sa faci ce iti zic... dar daca nu marge asa fa ce am facut si eu:apuca-te sa strangi tu bani ca sa le arati ca chiar vrei si cand o sa sesizeze cat de mult ti'l doresti o sa ti'l ia.
Dar gandeste'te bine inainte pentru ca iPhone'ul e un telefon scump si dupa parerea mea nici nu prea isi merita banii ca nu poti sa iti pui melodii ca toate costa si nici sa iti trimita cineva de pe alt telefon si cuaplicatiile e la fel toate app bune costa mult. Dar in schimb ai putea sa iti iei in sansung ca e mult mai bun din toate punctele de vedere.
Ok sper ca ti'a fost de folos pa.

| Byby999Mary a răspuns:

Eu zic sa fa-ti numai lucruri bune si sa faci ceva nou in bine care i-ar multumi foarte mult...Asa ii conving eu sa imi i-a cate ceva big grin

| skorgan a răspuns:

Trebuie sa fii cuminte, sa iei note bune si sa le amintesti odata la 2-3 zile

| Sonni explică (pentru skorgan):

Sunt cuminte, am doar note de 10, si le amintesc o data pe saptamana.