| Chiara_Turini_1977 a întrebat:

Cum o pot face pe mama sa ma lase sa dorm la o prietena?

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca nu ai inca 18 ani, inteleg temerea mamei tale de a nu te lasa peste noapte altundeva decat acasa.

| Mihaela1964 a răspuns:

Ce varsta ai?

| ElenaSA a răspuns:

Vrei sa o convingi de ceva si tu sa faci altceva acolo? Daca este asa atunci va scadea increderea in tine.
Daca nu am dreptate, atunci poti sa-i spui adevarul pentru care vrei sa dormi acolo. daca nu i-ai inselat incredera pina acum si spui adevarul ai mari sanse sa te lase.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Părinţii, de obicei, acordă mai multă încredere copiilor săi atunci când aceştea le dau mai multe motive de a crede că sunt demni de încredere.

Dar chiar şi aşa, pot există unele motive pentru care părinţii să-ţi interzică anumite lucruri. Faptul de a discuta deschis despre acest lucru face deseori înţelegerea mult mai uşoară dintre părinţi şi copii. Încearcă şi tu.

O seară bună!

| Kamiichu a răspuns:

Pai poate doar daca-i pui pe parintii fetei sa vorbeasca cu mama ta.

| Lolităăăă a răspuns:

Pai. Si mama lu o prietena nu o lasa la mine o noapte. E normal, orice mama isi face grij pentru fata iei.Nu stiu cum o vei convinge, pai spune-i lu maicata ca e doar o noapte si voi fi cuminte. Te asult!

| Lhurricane a răspuns:

De obicei le e frica ca faceti prosti, sa nu patesti ceva, sa nu ti-o iei in cap etc astfel daca vrei sa te lese povestestei de ce vrei sa te duci, ce o sa faceti, cine o sa mai fie ( familia prietenei tale ), ca e doar o seara, spune-i ca si asa nu prea ai mers niciodata la nimeni si vrei sa mergi sa vezi cum e, ca promiti sa ok. bla bla, motive gasesti doar sa stii sa le "prezinti ", bafta

| AnaSuricata a răspuns:

Implor-o toata ziua si dovedeste-i c esti responsabila si ca poti sa ai grija de tine.