| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma razbun pe tatal meu si noua lui sotie pentru ca m-au batut? mentionez ca sunt major si nu am nici un certificat medico-legal.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vezi-ti de treaba, sau te-au batut fara motiv?
Normal ea nu ar fi avut voie sa dea in tine, dar daca din salaru' ei iti face tie supica si tocanita atunci nu mi se pare strigator la cer.
Esti major, ai mai multe obtiuni:
1. nu ai scris nimic de mama, daca ea traieste si este de acord, tu te poti muta la ea;
2. daca ai un venit, sa stai undeva pe cont propriu;
3. sa rabzi pana ai un venit si sa aplici punctul 2.

| EUSIATIT a răspuns:

Sigur nu esti vinovat? Te a batut asa fara motiv? Si apoi ce treaba mai ai cu ei [cu noua sotie? tu unde stai la mama sau la tata? Sa inteleg ca tata e recasatorit,, Greu de spus ce se intimpla. Tu nu spui motivul,, asa ca.sigur nu te a batut fara motiv grav si bine intemeiat.

| Duhovnicul a răspuns:

In primul rand cam depinde de situatie, daca nu se aflau in legitima aparare atunci e grava treaba, intrucat tu avand deja 18 ani impliniti e strigator la cer sa iti aplice astfel de corectii ( care apropo nici la minori nu sunt tocmai okay ), asadar daca inca mai ai leziuni sau orice alte semne in urma violentei iti sugerez sa tragi o fuga pana la IML sau undeva sa depui o plangere pentru vatamare corporala.

| Oxy_2697 a răspuns:

Poi nu ai cum.Numai daca ai un martore.Chear daca esti major legile sunt tot alea.Numai daca nu ai cercificat medico-legal nu poti face nimic.Iti trebuie cel putin un martore sau doi pentru a putea fii luat in seama la politie.Sau daca sa ma intamplat si stie cineva de acest caz poti sa il denunti la politie ca fin martore la vatamare corporala.happypooop si ai grija sa nu mai iei bataiekiss