| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa bag poze pe google si apoi cand dau la imagini sa caut si sa ma gasesc?

5 răspunsuri:
| Vitalie a răspuns:

1. Fa-ti cont la google.com/webmasters/tools/. Dupa ce iti adaugi site-ul si il verifici prin "Manage site verification"

2. Mergi in cont la Tools->Enable enhanced image search, si bifeaza "I would like to enable enhanced image search on my site and am authorized to opt into this advanced service" apoi click OK.

Pana aici lucrurile sunt clare! asta e ceea ce mai fac unii din webmasteri care au descoperit aceasta noua facilitate introdusa cu aproximativ 4-5 luni in urma de catre profesionistii de la google.

Ce nu stiu nici 3% din webmasterii din Romania este faptul ca acele pozele ca sa apara in rezultatele cautarii in google trebuie sa aiba link-uri directe venite de pe pagini statice, permanente si cu un eventual page rank considerabil atat din interiorul site-ului cat si de afara.

| allleeeee a răspuns:

Pai pozele acelea sunt dupa anumite site-uri care au gasit poza aceea dupa cautarea Google Imagini.
Daca vrei poti sa iti faci un blog si sa postezi acolo poza si sa pui la descriere ceva ce este cautat (de ex.: girl).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ionut jupanu16

| 69nu68 a răspuns:

Nu prea stiu deloc adica mi-am facut cont pe google dar nu stiu cum sa bag poze!