| georgeeeeel a întrebat:

Cum sa ii conving sau sa ii impiedic pe ai mei sa vina la scoala, deoarece ar avea urmari grave?

8 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Deci ai facut ceva pe la scoala?thinking
degeaba ii impiedici pentru ca sa inventat telefonul si in orice moment diriginta ta ar putea sa ii sune si sa le spuna de boacanele talewinking
mai b le spui tu cu o fata nevinovata ce ai facut si se rezolva problema!

| Wehrmacht a răspuns:

Nu prea poti.Si eu am fost in aceeasi situatie si nu prea ai de ales.Singura data cand am scapat a fost cand i-a trimis notele pe email.Am bagat un keylogger in PC, am aflat parola lu' mama si le-am sters.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Haideti nu speriati baiatul si eu am trecut exact prin aceeasi situatie.si mama trebuia sa plece in afara si tinea sa mearga la scoala inainte.sti ce sa faci? ocupai timpul. spune-i sa vina cu tine in oras ca ai vazut ceva haine pentru tine.si nah una alta (mamelor le plac cumapraturile laughing) ) mai alesc ca mai ai vacanta o saptamana :p fa ca sa fie ocupata pana pe la ora 12 :p apoi nu ii va mai trebui sa vada nici scoala laughing baftawinking.se trece si peste asta :p

Răspuns utilizator avertizat
| tudorF a răspuns:

Pai in ziua in care trebuie sa mearga poartate frumos cu maicata... ajut-o prin casa...etc si nu o sa fie chiar asa de urat

| cacalica a răspuns:

E mai bine sa stii pentru ca la n moment dat ei o sa afle daca e ceva grav in caz de repetent sau corigent de exemplu eu am ramas corig la mate si dirigu meu ia trimis o scrisoare lui mama zicandu-i da oricum eu i-am spus si de aceea orcat de grav ar fi sunt parinti tai la inceput vor fi suparati si dupacea incetul cu incetul vor uita si tio spun din propie experienta pa pa sper ca ti-a fost de folos sfatul meu si daca ti-a fost de folos da-mi funda plizz

| cacalica a răspuns:

Spunele ca tia murit profesoara si direcroare cand sau urcat pe o motocicleta cu catalogul in mana si cu datele elevilor (funda)

| georgeeeeel explică:

Pai e chestia ca am mai multe restante decat stiu ei si s-ar putea sa reactioneze drastic. Si am nevoie de idei sa ii conving sa nu vina sau sa ii impiedic...deoarece daca nu vin in ziua respectiva am scapat, mama pleaca in afara si ea e cu ideea...trebuie sa trec peste ziua aia cu bine.