| Aleeeeeeee a întrebat:

Cum sa ii spun uni baiat ca il plac? happy happy
fundita celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

In primul rand conteaza sa ii arati asta. Nu trebuie sa ii spui asta in mod special. Adica nu trebuie sa ii spui direct. Asta este o etapa superioara. Intai trebuie sa ai grija ca stie cine esti. Sa te defineasca intr-un fel anume. Ea este colega mea, o vecina, o prietena, etc. Apoi trebuie sa ai grija sa te considere o prezenta placuta. Asta inseamna de obicei sa vada ca ganditi la fel si aveti multe pasiuni comuni. Trebuie sa ii arati ca si el este o prezenta placuta pentru tine. Asta inseamna ca trebuie sa ii zambesti mult si sa il privesti intr-un fel anume. Adica pur si simplu sa fii sincera. Sa vada ce simti. Sa vada ca iti place prezenta lui si ca te simti bine in preajma lui. Trebuie sa fii relaxata si sa ii induci si lui aceasta stare. La inceput vorbesti chestii banale, lucruri prin care va afla ce fel de persoana esti si cum gandesti tu anumite lucruri. Apoi incerci sa duci subiectul tu, eu spre noi. Incerci sa ii arati pe ocolite ca ganditi la fel in destule lucruri si va potriviti. Poti la un moment dat sa mai scapi un esti dragut, esti simpatic, ce glumet esti. Chestii care il fac sa se simta bine si sa vada ca il apreciezi. Trebuie sa pastrezi relatia undeva la limita dintre prietenie si mai mult. Sa flirtezi cu el la un moment dat si apoi sa glumesti pe seama asta ca si cum ar fi fost ceva natural si normal intre doi prieteni. Daca isi va dori o relatie probabil iti va raspunde si iti va arata si el ca vrea mai mult. Trebuie sa fii calma si sa o iei pe etape. La inceput cat mai putine vorbe despre voi. Vorbiti despre altii, despre muzica, scoala, filme, etc.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Te duci la el, il iei de guler si ii zici: "Mai, tu nu vezi ca te plac?!?"happyhappyhappy
Cuvintele sunt doar 15% din comunicare. Restul sunt tonul vocii, gesturi, priviri, atingeri. Profita de aceastea pentru a-i arata ca tii la el. Vorbeste-i fumos, priveste-l cu subinteles, atinge-l usor atunci cind esti aproape de el, si nu e o problema sa o faci, fa-l sa se simta bine, lauda-l, incurajeaza-l, arata-i cit de mult inseamna pentru tine, ajuta-l cind are nevoie, de la cele mai mici lucruri, si, cu siguranta vei vedea rezultate - te va baga in seama!

| Floreenofficial a răspuns:

Daca esti mai timida indicat sau mai bine zis cel mai indicat este sa i-o spui la telefon, prin mesaj sau pe mess, sau prin intermediul unei prietene.
Succes! :*

| ♥∂เxყ♥ a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa i-o spui in fata, intai incearca sa-ti dai seama daca el te place, sa nu risti sa fii dezamagita, iar daca el te place, incearca sa-i dai de inteles prin comportamentul tau, priviri frumoase, complimente, un comportament mai dragastos fata de el, sau, daca esti mai nerabdatoare, incearca sa vb cu el despre asta si sa-l intrebi ce sentimente aveti unul pentru altul, dar ai grija ca el sa-ti raspuna primul, succes!

| pytycot98_5316 a răspuns:

Buna! Daca sunteti prieteni e cam dificil deoarece intre doua persoane care au o prietenie stransa nu va merge niciodata o relatie...am trecut si eu prin asta. Cel mai bine ar fi sa descoperi daca si el simte ceva pentru tine sau e atras de tine. Incearca sa nu i-o spui tu, e mai frumos daca ti-o spune el bafta!