| Noone28l a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa-mi cumpere un alt telefon? Am un telefon de aproape 2 ani. Nu e stricat, dar vreau sa am un iPhone. Telefonul meu recent e Samsung Galaxy J5

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

La abonament, dupa 2 ani poti lua telefon nou.
Iphone e printre cele mai grele si scumpe!
De ce "trebuie" neaparat unul nou si scump?!
Tu le oferi lor suficiente bucurii si satisfactii?
Stii ce greu se castiga banii?!
Mai gandeste-te, daca nu cumva ii intristezi cu dorinta ta!

Bula
| Bula a răspuns:

Simplu.
Le cauti loc de munca unde pot castiga usor macar triplul pretului iPhone-ului intr-o luna. happy

| GdX a răspuns:

Te-ai gandit la faptul ca poate nu au posibilitatea de a-ti cumpara un alt telefon?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mofturi. Te duci la munca.

| Lioana a răspuns:

Daca ei au Iphone iar tie ti-au luat un J5, ai sanse sa-i convingi prin insistente. Dar daca nici ei nu au telefoane scumpe nu te astepta sa-ti ia tie. Nu poti avea tot ce-ti doresti in viata la momentul in care ti-l doresti.
Daca vrei cu adevarat acel Iphone il vei avea dar poate il vei lua tu din primul tau salariu, daca iti va ajunge un salariu.

| RobertMoon a răspuns:

Le spui pur si simplu ca nu-ti mai place telefonul asta si ca vrei un iPhone ca iti place, dar eu cred ca si J5 e suficient pentru tine, pe vremea mea aveam telefon caramida la 13 ani si nu plangeam, iar tu deja vrei iPhone care e un telefon scump indiferent de model, eu am iPhone 7 si am muncit ceva pentru el, tu poate esti rasfatata si nu stii cat muncesc parintii pentru un telefon de genul (2.600 lei) laughing

| Doja a răspuns:

Azi vrei iPhone, maine vrei alta masina, poimaine vrei alta casa. Munceste si ia-ti singur, nu mai cersi de la parinti.

| Uvox a răspuns:

Asa e, iphone e trendy!
Bate-i la cap pana cedeaza si iti dau din banii pentru chirie iar daca asta nu functioneaza, bate-i la propriu.
În puii mei de scarțari!
Ce stie ei ce greu e la 14 ani!

| Subsemnatul123 a răspuns:

Iti cauti de munca si iti cumperi singur.

| Aurora99 a răspuns:

Pot sa le spui ca un telefon smart, în medie funcționează optim un an sau un an jumătate. Cum al tău are deja doi, le pot spune ca deși merge, are procesorul foarte încetinit, se blochează ușor și uneori se închide (cel puțin asa făceau samsungurile mele). Deci, chiar dacă nu este spart sau are un defect major, faptul ca se închide și se blochează îngreunează totul spre exemplu, cand ei vor să te sune.Eu aici prezint niște mici exagerări mai mult sau mai puțin adevarate doar ca sa te ajut, restul, tu alegi ce faci. O zi faina!