| ali16 a întrebat:

Cum sa ma mut la bunica?

Salut, am aproape 16 ani si ma cert zilnic cu tata,mereu cand vreau sa raman dupa scoala la un suc zbiara, daca ies pe la 6-7 prin sat la 8 ma suna sa vin acasa si ii spun ca mai stau putin si se crizeaza, daca ajung mai tarziu de 8 ma face in toate feluri si imi zice ca de ce stau asa mult? Mama ii plecata in spania si eu stau cu parintii lui si cu sora`mea. Am mai fugit de acasa la bunica`mea doar ca am stat 2 saptamani si a trbuit sa merg acasa pentru ca ma amenintat sa ma duca la casa de copii!crying si nu am avut de ales...

va rog eu frumos, ajutati`ma!:

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

De ce nu te duci pur si simplu cand este el la munca?
Daca as fi in locul tau...mi-as lua hainele si lucrurile si dusa as fi!

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Vorbeste cu bunica ta... poate vorbeste ea cu el si ajungeti la un numitor comun.

| ali16 explică (pentru pwp):

Pai a vorbit dar nu-i de acord ii foarte incapatanat! crying a vorbit si mama si i-a zis la mami ca numa dupa ce vine ea in Romania ne lasa sa mergem la ea, la bunica`mea (mama lu` mami) nu ii de acordcrying

| pwp a răspuns (pentru ali16):

De ce nu te duci pur si simplu cand este el la munca?
Daca as fi in locul tau...mi-as lua hainele si lucrurile si dusa as fi!

| pwp a răspuns:

Mersi pentru funda, si ma bucur ca ti-ai rezolvat problema :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta ii spui mamei tale si ea ii v-a explica lui ca sa pleci daca nu o asculta pe mama ta pleaca de acasa la bunica ta si inca ceva pentru injraturi este un articol in codul penal esti minora (daca nu nu are dreptul sa te dea la casa de copii)
Sper ca te-am ajutat

| ali16 explică:

Mersi frumos petru raspunsuri dar deja am rezolvat, am vorbit cu maicamea si la vara ma duc la ea in Spania si dupa aia in septembrie cand vin acasa vine cu tot cu mine!happy