| danilka a întrebat:

Cum sai propun fetei un sex, ca ea sa nu se supere? sau sa nu se rusineze...

Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

Dacă e iubita ta, atunci vorbeşte sincer cu ea pe tema asta şi spune-i deschis ceea ce vrei. Dacă vrei doar one-night-stand, nu te pot ajuta, nu-mi plac deloc.

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Te refereai la dragoste, nu? Eu unul consider ca fac sex cu una de pe strada sau agatata in club!

cami
| cami a răspuns:

Huh? "un sex", frate crezi ca se vinde la bucata laughing?!?
Nu-i propui, daca este iubita ta (si normal asa ar trebui), trebuie sa vina de la sine. Trebuie ca si ea sa se lase purtata de tine. Intelegi? Totul porneste, de la tine. Si ca sa te fac sa intelegi mai bine, si ea trebuie sa-si doreasca lucrul asta.
N-ai cum sa-i zici, asa pe direct "Hai sa facem sex!".
1. Poate iti da si vreo palma -in cazul in care e genul mai pudica-
2. Poate o izbeste o criza de ras, si atunci sa vezi ce prost te vei simti.

Deci, nu-i propune, ci fa-o sa simta ca asta iti doresti. (cu siguranta va simti), iar daca si ea e de acord, iti va raspunde la fel, prin gesturi. @!

| Georgiana2905 a răspuns:

Indiferent de cat de mult imi doresc sa iti ofer un sfat nu pot ramane indifernta fata de exprimarea ta. Cum adica sa ii propui fetei "un sex"? OFF! La fel cum ti s-a mai zis, depine de fata. Cine este acesta fata? -iubita ta? Daca da, vb cu ea deoarece intr-o relatie comunicarea ocupa un loc f important. Acesta comunicare ca va face pe amandoi sa ajungeti undeva sau nu - respectiv la pat! Iar daca nu este vb despre iubita ta, atunci nu am cum sa te ajut. Appropo, cati ani ai? Stiind asta te voi putea ajuta mai mult.

| yuli10 a răspuns:

Nu trebuie sa ii propui. atunci cand sunteti singuri la tine acasa sau la ea profita de moment si incearca un preludiu romantic. dupa sarutari intense si mangaieri o sa observi daca vrea sau nu si atunci poate ii si spui discret ca o doresti si ea o sa zica
"si eu, continua" sau o sa zica "hai nu mai bagam filmu ala?" tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apai baiatu meu daca îi propui la una sex poti sa fi sigur ca vei fi refuzat, va accepta numa daca îi curva. Mai bine ai incerca sa-ti gasesti un suflet pereche, langa care sa impartasesti tot, sa simti ca te completeaza si la un moment dat vei simti ca a venit momentul pentru ceva mai mult: sa faceti sex/ dragoste, dar e preferabil sa-i spui dragoste, altfel nu convingi pe nimeni. Si apropo daca asta poza ta inseamna ca esti adolescent si-ti cam fierb hormonii, nu e vina ta dar incearca sa-i stapanesti daca nu vrei necazuri cu prima care-ti cade in pat, gen sarcina sau cine stie ce boala naspa! Nu uita de protectie pentru amandoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo citi ani s nu ai 14 si sa faci prostii. OK?

| danutzyscorpyon a răspuns:

Deci nu depinde numai de prop ta poti tu sai faci cea mai tare propunere din lume care nu sa mai auzit vreodata... daca ea e o crizata sau cine stie ce nu are rost eu am incerkt si crede-ma k nu am reusit nici in 3 luni de zile laughing

| scwarzwolf a răspuns:

Sai spooi ca o iubesti si ea dupa aceasta face orice pentru tine!