| Charlotte3749 a întrebat:

Cum vă descurcați și vă calmați când soțul/iubitul se uită după alte fete?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Soțul meu nu se uită după alte femei.Si asta pentru că e un băebat credincios care e dedicat față de Dumnezeu să fie fidel soției lui cu trupul cu privirea, cu fantzille.Cand vede pe stradă o femeie mai dezbrăcată intoarce capul in altă direcție.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Asta e mai mult comportament de barbat abuzat si tinut in lesa decat de credincios dedicat.

| Charlotte3749 explică (pentru ania):

Putini barbati sentimentali si intelegatori in ziua de astazi. Ma bucur mult pentru voi, sper sa gasesc si eu un barbat special care o sa fie interesat de mine.

| luxlux2488 a răspuns (pentru ania):

Se uita cand nu este cu tine happy

29 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care e problema daca se uită? Nu este interzis.

| MarianWLF a răspuns:

Nu poti merge cu capul in jos, te mai uiti admirativ dar ca forma de respect nu faci asta cand esti cu partenerul, ca mai vedem noi ca barbati o tipa faina si dezbatem subiectul e una dar nu e nici o problema cat timp stai in banca ta si nu mergi sa flirtezi cu persoana respectiva.
Nici eu ca barbat nici tu ca femeie nu suntem cei mai faini din multime, e ceva normal si trebuie sa fim constienti de asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Niciodata nu am fost iritata ca se uita dupa altele, dimpotriva, ne-am uitat impreuna si am comentat, ca uitatul nu doare, nu costa si nu deranjeaza pe nimeni, "doar plecatul dupa fete" este cel care doare, dar daca esti desteapta si nu-i interzici sa priveasca atunci risti sa o faca pe ascuns si chiar sa se duca dupa ele.
Un barbat nu-l poti tine tu acasa, daca nu ai cu ce: adica vorba buna, afectiune, casa curata, atractivitate si dragoste pe care sa i-o arati.

| Charlotte3749 explică (pentru Violleta2022):

Eu sunt iritată, de exemplu eram la supermarket și trebuia sa luăm cider, noi mergeam privirea lui era după una si aceeasi fata mereu, am zis sa ne uitam la bere ca acolo era fata si asta am facut, după noi am așteptat sa se duca fata ca era in fața si nu vedeam bine, ne-am uitat la bere, cat fata era mai in jos, el se uita la fel după ea, cand ea a vrut sa se pornească a zis si el sa ne ducem si se primește ca am mers dupa ea, înainte era 2 direcții in stânga unde erau cider si dreapta unde șampanie care nu am avut nevoie, ea s-a dus la fel după șampanie, el s-a uitat la sampanie mult timp, a trebuit să îl așteapt ca el sa se întoarcă pentru la fel, nu ma auzea si dupa sa ne ducem la cider, cand a văzut-o la casă la fel, fuga dupa ea, când i-am zis ca de ce o urmărește, el a zis ca mie mi se pare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Charlotte3749):

Dupa cum explici tu, barbatu asta pare un om cu probleme mentale, care nu-i capabil sa gandeasca, ci se ridica si pleaca dupa prima fata care o vede in fata ochilor si o urmareste pana se satura, asa-i?

| Charlotte3749 explică (pentru Violleta2022):

Problema e ca minte și gândește foarte bine, nu cred ca e problema ca nu gândește. Aici cred ca e vorba de ceea ce face inconștient, pentru ca are asa deprindere sau obicei format de când era singur.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Charlotte3749):

"acum 11 ore | Charlotte3749 explică (pentru Violleta2022):
Problema e ca minte și gândește foarte bine, nu cred ca e problema ca nu gândește. Aici cred ca e vorba de ceea ce face inconștient, pentru ca are asa deprindere sau obicei format de când era singur."

Ma indoiesc ca o face inconstient, ca doar nu-i copilas de 4-5 ani, ci ditamai barbatul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e așa rău să te uiți doar?

| Charlotte3749 explică (pentru suntserios):

Nu cred ca e ceva greșit, sunt fete care fac la fel si au interes față de bărbați și îl arată, eu sunt persoana care nu arată interesul față de persoană. Soțul meu zice ca ignora sau nu se uită cand crede ca ma uit mai mult la un barbat anume și nu il deranjează atît de tare, eu însă nu pot să fac la fel, pe mine ma deranjează mai mult și de asta și întreb ca sa stiu cum sa ma descurc cu așa situație.

| Charlotte3749 explică (pentru suntserios):

Nu mi-e plăcut la el că când se uită la fete si eu vorbesc cu el, nici nu se întoarce si trebuie sa aștept sa se uite și după aude ce am de zis...

| Emma30555 a răspuns:

Ca se uita asa ca i atrage atenția cineva nu e o problema dar sa stea sa urmărească cu privirea, sa insiste e deplasat. E penibil pentru el ca bărbat și dacă e singur. Te uiți pe moment ca ti atrage atenția, poate și noi ca fete ne uitam când una e prea provocatoare, nu asta e problema dar sa fii libidinos e o problema.

| TheGentleman a răspuns:

Îmi pare rău să vă spun, dar din conversațiile avute mai jos reiese că sunteți geloase/imature emoțional. Vă recomand un psihoterapeut/psihiatru, fiindcă gelozia netratată poate duce la orori.

| adryang78 a răspuns:

Nu cumva ești prea posesivă? Ce se întâmplă dacă se uită? Ar fi mai grav dacă te-ar înșela, dar atât timp cât se uită și nu pune mâna nu văd unde e problema. Când merg împreună cu soția pe stradă și vedem o femeie sau un bărbat care arată bine ne uităm amândoi și apreciem, fără să ne ascundem, că, vorba ceea, "ce-i frumos și lui Dumnezeu îi place". big grin

| 1234568807 a răspuns:

Vorbiti cu sotul dumneavoastra sa jucati in filme cu frecat si asa o sa fiti amandoi impacati

| Charlotte3749 explică (pentru 1234568807):

Cred că aveți în vedere de relație deschisă, este o posibilitate, mulțumesc pentru răspuns.

| luxlux2488 a răspuns:

Daca esti o fata deschisa la minte te uiti si tu cu el. Tu nu te uiti dupa barbati?

| LilianaAndreea234 a răspuns:

Eu când soțul meu se uita după altele îi fac o criza de gelozie i-am făcut criza de gelozie și când și a îmbrățișat o colega de munca de ziua ei i-am dat verigheta înapoi și i-am zis ca divorțez apoi și a cerut iertare ca a imbratisat-o și ne am împăcat

| Charlotte3749 explică (pentru LilianaAndreea234):

Bine ceea că și-a cerut iertare nu înseamnă ca no să mai facă, eu tot sunt geloasa pe așa situații, dar încearcă să te pui tu în locul lui, tu să îmbrățișezi un coleg, ca să înțelegi că asta nu înseamnă nimic, mai ales pentru că are motiv că era ziua ei și posibil nu a fost unicul care a îmbrățișat-o, cred că toți au făcut asta fiind ziua ei. Eu nu fac crize de gelozie, dar încerc să îi zic că mă deranjează sau întreb de ce s-a uitat ca să înțeleg ce ia plăcut.

| LilianaAndreea234 a răspuns (pentru Charlotte3749):

Eu de obicei ajung de la munca înaintea sotului meu și când ajunge și el îl controlez sa vad dacă miroase a parfum de femeie și dacă miroase a parfum de femeie îi fac crize de gelozie

| Charlotte3749 explică (pentru LilianaAndreea234):

Daca lucrează cu femei și se apropie la calculator să îi explice ceva poate sa fie sa se mențină mirosul pe haina lui, daca din întâmplare la atins, se mai întâmplă? a fost cand am verificat și eu asta, dar pentru ca a zis ca s-a dus sa se vadă cu un bărbat și când a venit parcă mirosea a parfum și nu era a lui, după am verificat și m-am liniștit. Nu ai încredere nici tu în partener, pot sa știu de când e la voi problema cu încrederea?

| LilianaAndreea234 a răspuns (pentru Charlotte3749):

De atunci de vând sa îmbrățișat cu acea colega de ziua ei e problema cu increderea

| Charlotte3749 explică (pentru LilianaAndreea234):

De unde ai aflat ca el sa îmbrățișat cu colega, el ți-a zis? sau ai aflat din alte surse?

| LilianaAndreea234 a răspuns (pentru Charlotte3749):

Eram cu el și a făcut în fața mea era ziua ei și atunci când am ajuns acasă i-am făcut criza de gelozie

| LilianaAndreea234 a răspuns (pentru Charlotte3749):

Am văzut o întrebare anterioara de a ta in care ziceai ca aveți și un copil eu cu al meu nu avem copiii

| Charlotte3749 explică (pentru LilianaAndreea234):

E neplăcut, dar nu intratit de tare ca sa fii geloasă cred eu, aici poate ține chiar de stima care o ai față de tine. Daca nu a pus mîna unde nu trebuie cand a îmbrățișat-o, dac toți care erau au îmbrățișat și e numai ceea ce tea deranjat pe tine, cred ca ar trebui sa te gândești mai bine la situația care a fost, dupa cate spui, nu pare sa fie ceva ce te duce cu gândul la relații romantice sau atenție deosebită.