| LanguageMaster a întrebat:

Dacă abordezi pe Facebook o colegă de facultate pe care nu o cunoști deloc, cu scopul de a o cunoaște, te va băga în seamă?

Răspuns Câştigător
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Daca te place, da! Daca nu, nu! Nu trebuie sa ai o abordare speciala sau ce aberatii mai spun astia pe aici! Asa cum a spus cineva mai sus, sa-i placa cum arati, si este chiar mai important in situatia ta, ca doar atat vede la inceput! Daca aveati un context comun, gen un curs comun sau va cunosteati prin prieteni comuni, era mai usor! Dar asa, pe Facebook e alta treaba! Vezi daca poti forma un context comun cu ea, daca nu, eu nu prea iti recomand interactiunea online!

21 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu are nimic impotriva, da. Daca e satula de tipi care vor "sa o cunoasca", nu te va baga in seama. Mai bine cauti sa o abordezi fata in fata, natural. Ai mai multe sanse la o reactie sincera, probabil in favoarea ta.
Pe internet incearca toti, sunt satule fetele sa fie "abordate".

| relian a răspuns:

Stii ce sa faci? Ori la bal ori la spital laughing intri pe Facebook si saluti, intrebi ce facelaughing exact asa sa faci, nu te lua dupa libelula, aia nu stie ce vorbeste.
Dupa urmatoarea fraza ar trebuie sa sune cam asa: Sunt coleg cu tine, spui unde esti tu coleg cu ea, ca ai vazut-o si ca ti-a placut de ea.Asa scurt si direct si ca daca ar vrea sa iasa cu tine la o cafea.Aia e tot. Daca te place o sa raspunda si o sa iasa cu tine, daca nu-i place de figura ta o sa spuna ca are pe cineva, ori alta poveste.

Daca e fata desteapta nu are de ce sa te blocheze, care face chestii de genul asta e incuiata la minte, cum sa blochezi pe cineva care te saluta, ori spune cai place de tine?
Va dati sama cat de batute cu p..la in cap ia fetele genu ala? Pai ba fata,in loc sa te bucure ca cineva te saluta,ca esti placuta,tu ce faci,blochezi omu,pffff rau au mai ajusn unele pe bune.

Stii cum e,nu are rost sa iti bati gandu cu cineva,sa stai asa oare mo place,oare daca scriu ce o zice, ce o face bla bla, timp pierdut aiurea.
Spui in mesaj pe Facebook uite te vazui la cursuri, sau ce zici tu acolo, mi-a placut de tine, as vrea daca si eu is ok pentru tine sa iesim la un suc la o cafea cei zici tu si atat.
pac tac vorba cuiva pe aici laughing nu stai co fi co pati.De te place bine,daca nu treci mai departe.

Hai ca poate asa F&F nu ai curaj,dar nici sa-i lasi mesaj nu ai curaj? Daca nu ai curaj sa alsi macar un mesaj, atunci nu meriti sa iasa aia cu tien laughing nu meriti nici sa-ti raspunda, pentru ca n-are la ce, odata ce nu-i scrii laughing
Fi barbat frate, esti deja matur, arata ca nu esti la scoala generala

| Frank51 a răspuns:

Desigur. Doar că în opinia mea este mult mai frumos în realitate. Pe Facebook abordează doar obsedații, disperații, bombardierii, timizii, iar fetele sunt cam sătule de aceștia.

| Sofer a răspuns:

Dacă vrea. O sa răspundă.

| Lioana a răspuns:

Depinde daca reușești sa-i atragi atenția prin modul de abordare. Depinde cum arati. Depinde daca te place.
In concluzie, pana nu incerci nu vei afla raspunsul.

| Lukasssz a răspuns:

Te blocheza laughing

| Werrich a răspuns:

Poate te va baga în seama mai ales dacă nu lipsești de la cursuri, mai ales ca vine sesiunea.

| alexalx1234 a răspuns:

Iei seen și block direct

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poate baga și în seamă
Te poate băga și la blocați.

Din doua, una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum o abordezi.
Fără "Bună, ce faci?".

| timidu89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum o abordeaza daca e genul populara nu ii da nici seen. Abordarea nu are nimic in comun cu raspunsul, stiu ce zic.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara "buna,ce faci?" dar cum,asa direct hei te astept la colt diseara sau ce anume trebuie spus? Vad toate veniti cu texte de astea rasuflate laughing dar nu spneti macar ce vreti voi sa spuna masculu.

Exista alte abordari,dar alea is pentru alea de pe strada,acolo da nu trebuie sa le saluti,platesti,poti sa nu vorbesti nimic laughing
Deci tu despre ce alta abordare vorbesti? Deci dupa tine nu trebuie sa incep cu salut laughing intri asa direct la subiect sau cum?

Pt mine o persoana care nu saluta prima data,pai ala e om? Aia e lipsa de respect,se pare ca voi asta vreti acum sau ce ai vrut sa spui?
Daca nu va saluta,si va abordeaza altfel,o sa spuneti ca e nesimtit,uite si peasta nici sa salute nu la invatat masa laughing

Daca incepe cu un salut,uite si pe asta,pai asta e abordare laughing te doare mintea si alta nu.
Hai baga,arata-ne tu cum sa va abordam,arata ce va place,cum va place.
Eu asa stiu ca se saluta prima data,apoi incepi sa mai spui si altceva.
Alta abordare ar fi sa te fluiere,ari fi ok? Asa ca la stana,cum fluieri oile laughing
Vrei sa iti zic eu care este abordarea cea mai tare si pe care voi fetele o cautati?
Cum arata ala la fata,aia e tot, nici nu trebuie sa spuna ceva, ca deja si sunteti ude toate daca va place cum arata la fata.
Ori alta abordare ar fi ceva poze cu masini suprate, ceva poze imbrcat cu ceva haine f scumpe, aia da abordare laughing

Acum adauga tu o alta abordare sa stim si noi, pe viitor cum sa abordam femeile.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum poti aborda pe cineva fara sa il saluti?
Arunci direct propunerea deplasata, sau vreo replica ieftina "de agatat"? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de felul de a fi și modul de abordare.

| timidu89 a răspuns:

Poate raspunde ca se gandeste ca ai ceva important sa ii transmiti. Ori daca nu o atragi deloc nici nu te baga in seama. Te ignora, nu e necesar sa te mai blocheze.

| Anuket a răspuns:

Posibil.

| tonyc7 a răspuns:

Ce inseamna a da seen?

| relian a răspuns (pentru tonyc7):

E in engleza,mai toti romanii acumnu mai baga cuvinte romanesti,vorba aia nu suna frumos in romana laughing. Deci inseamna vazut.Tu dai mesaj cuiva,peroana se uita,vede mesajul, il citeste, apoi trece mai departe, doar atat face, tu vezi chestia asta ca a vazut mesaju.
VAZUT comparat cu SEEN laughing Uite asa pas cu pas ne lasam de limba noastra si ne apucam de alte limbi.Ar fi bun daca neam apuca de limbile unor femei laughing aia nu as zice nu, dar asa sa amesteci limba ta cu cuvinte straine e magarie.
Sa arate cei care folosec asa ce cuvinte straine folosesc englelzi, ori americanii.
Ati vazut voi la americani sa bage cuvinte romanesti, ori spaniole in frazelle lor.Eu nu am vazut, deci aia nu baga nici cuvinte spaniole, unde vorba aia juma din ei vorbesc si spaniola.
Dar asa e romanu, parca suna mai frumos I love you laughing le este rusine sa spuna pe limba lor

| Dariaa90 a răspuns:

Depinde, dacă colega este intacta psihic și sta bine cu mansarda, știe prea bine rolul Facebook ului, deci va vb doar cu prieteniihappy Încearcă totuși ceva gen old school.

| LanguageMaster explică (pentru Dariaa90):

Care este rolul Facebook?

| Dariaa90 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Este o platforma, rețea socială, care permite utilizatorilor interconectarea cu peroanele cunoscute, nu este o rețea concepută pentru alt tip de abordări, pentru asta exista într-adevăr alte sit-uri.