| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti adoptat parintii poate sa faca diferente dintre copilul lor si mine?

Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Sunt oameni si oameni. In mod normal, n-ar trebui sa faca, dar depinde. Sunt parinti care-si iubesc mai mult copilul adoptat pentru calitatile sale si sunt parinti care isi iubesc mai mult propriul copil deoarece cel adoptat ii sfideaza si nu sunt multumiti de el. Iubeste-i pe parintii tai pentru ca si-au pus toata dragostea si toata speranta in tine atunci cand au ales sa fii al lor. Respecta-i pentru ca au grija de tine si vor ca tu sa fii mandria lor. In mod sigur ei te iubesc, asa cum il iubesc si pe copilul lor natural. Cauta sa fii un fiu bun si un frate exceptional!

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cunosc un astfel de caz.

| AFR81 a răspuns:

Asta nu se poate spune aici pe TPU. Depinde de ei, de ce fel de oameni sunt. Totusi, daca-si doresc sa adopte un copil, normal ar fi sa nu faca diferente.

| RAY a răspuns:

Clar, inconstient mereu vom prefera copii nostri suntem programati asa, in plus de ce sa cresti copilul altuia, da daca ai interese materiale da asa

| WarriorCat a răspuns:

Copilul e copil, omul e om.
Daca esti adoptat si parintii fac diferente intre tine si copilul lor.....Nu te-au facut ei ca sa faca diferente...
Dar unii parinti pot... ca ei cred ca toti copiii sunt la fel...

| irina1984 a răspuns:

Parintii fac diferente si la ambii copii ai lor de sange in cele mai multe cazuri.

| baime a răspuns:

Aici depinde de parinti. Eu zic ca nu trebuie sa faca diferente din moment ce ei au decis sa si adopte un copil. Eu mai am o sora mai mare. Nu sunt adoptata nici eu nici ea.dar parintii mei si asa fac diferente. Si nu am cum sa rezolv chestia asta. Mai astept putin pana o sa am propria viata si familie. Deci.ti-am zis depinde de parinti. Daca fac diferente incearca sa vorbesti deschis cu ei si sa le explici daca poti. Sper ca te-am ajutat.

| beretu a răspuns:

Parinti sunt cei care te cresc, Nu cei care care te concep si te parasesc. Si eu sunt adoptata si ma iubesc parintii mei foarte mult. Nu vreau sa imi cunosc parintii biologici niciodata. Pentru mine parintii mei adevarati sunt cei care mau crescut si au gija de mine.