| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai faca diferente parintii mei intre mine si fratemiu? Nu mai suport.

Răspuns Câştigător
| WarriorCat a răspuns:

Le zici clar in fata asta.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Fa-ti un bine si incepi sa fi indiferent/a. Am fost comparat destul cu o gramada de persoane, mai ales de profesori, nu neaparat de parinti, desii s-a intamplat si asta.

Cel mai bun moment pentru mine a fost acela in care mi-am dat seama ca indiferent ce fac, oricine, candva, o sa ma compare cu alta persoana.

Tu vezi-ti de treburile tale, si daca te compara cineva cu altcineva, pur si simplu fi indiferent. Tu esti tu, el este el, nu ai tu treaba cu ce face el, nici el cu ce faci tu, si daca parintii tai sau oricine altcineva decide sa-si piarda timpul comparandu-va pe voi, e problema lor.

Fi indiferent/a, vezi-ti de lucrurile si treburile tale si atat, asta-i toata smecheria.

| amaadina a răspuns:

Ar trebui sa nu ii mai bagi in seama. Oricum nu o sa iti petreci toata viata alaturi de ei, iar roata e rotunda, deci se intoarce si vor veni si vremuri mai bune.winking

| Levelstar a răspuns:

Daca fratele tau este mai mic ca tine, automat ca parintii il indragesc/rasfata mai mult. Orice frate/surioara mai mic/a este mai iubit/a decat fratele cel mare.