| cosmin_3538 a întrebat:

Daca partenera mea vorbeste cu un prieten bun de-al ei, pe care il cunosc si eu(doar din vederi), nu ar trebui sa-mi fac griji nu? Ar trebui sa o las sa faca ce vrea atata timp cat am incredere in ea?

Răspuns Câştigător
| gabriielaaa a răspuns:

De ai încredere în ea ar trebui sa o lasi sa alega ea ce vrea, de acel prieten e dor prieten asa va ramane de se da la ea nu va mai fii prieteni. Plus ca tu poți să încerci sal cunosti. Nu îți stiu iubita dar stiu ca dacă o femeie ce isi iubeste barbatu nu il va însela iar prieteni vor ramane prieteni de nu vor fii nimic. Se poate si alfel dar gândeste de e sa o facă tot o va face si e bine sa stii cu cine trăiesti casă sti ce sa faci.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca aveai incredere in ea nu mai puneai intrebarea asta penibila

| FaraNumePls a răspuns:

Sunt prieteni alooo laughing eu n-aș fi gelos

| FaraNume1245 a răspuns:

Las-o în pace. Dacă ești suficient de bărbat, n-o s-o intereseze ăla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fii niciodata gelos. Nu rezolvi nimic. Sa ii impui ceva, iar nu ajuta la nimic. Stii ce poti face tu? Incearca macar sa fii peste restul. Poate ea sa vorbeasca si cu 10 ca tot cu gandul la tine ramane.

| Raducons a răspuns:

Daca vorbeste mereu trebuie sa iti faci griji, daca o vorbit o data nu cred ca este o problema.
In mod normal o fata care are partener nu prea vorbeste.

| cosmin_3538 explică (pentru Raducons):

Pai doar de 2 3 ori

| Raducons a răspuns (pentru cosmin_3538):

Este mult de doua trei ori, odata se accepta dar dupa aceea se saluta si fiecare la treaba lui.Eu nu vreau sa te ingrijorez chiar daca o fac, dar o fata nu sta de vorba cu tine daca nu te place poate stii asta din experienta.

| cosmin_3538 explică (pentru Raducons):

Gen is prieteni de mai mult timp de cant ma cunosc eu cu ea, copilarie mai exact cam

| Raducons a răspuns (pentru cosmin_3538):

Depinde acum si despre ce vorbesc, poate au ceva in comun profesia sau lucreaza acelasi domeniu amandoi, altfel nu stiu ce ar putea vorbi.

| Peridava a răspuns:

Si vrei sa o izolezi de toata lumea numai pentru ca tu nu ai incredere in ea? Atunci, renunta la ea.

Răspuns utilizator avertizat
| andreeabobo a răspuns:

Daca sunt prieteni e ok... dar asta nu inseamna ca trebuie sa faca ce vrea! Totusi sunteti intr-o relatie!
Eu zic sa ai incredere... dar daca se intalnesc ar fi ok sa te mai includa si pe tine sau sa zici ca vrei sa ii cunosti prietenii si sa iti dai seama,
Daca doar vorbesc e ok dar ai grija!